Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

5 najlepszych smartfonów do zdjęć i filmów

Przy wyborze smartfona kierujemy się wieloma czynnikami. Niektórzy zwracają uwagę na duży, wygodny ekran, z kolei inni wręcz odwrotnie – hołdują zasadzie: im mniejsze urządzenie, tym lepsze. Natomiast dla osób, dla których kluczowym elementem jest możliwość robienia dobrej jakości zdjęć i filmów, przygotowaliśmy zestawienie smartfonów wyposażonych w najlepsze aparaty.

Samsung Galaxy Note 4 przez wielu określany jest mianem idealnego smartfona biznesowego. Okazuje się jednak, że doskonale radzi sobie również w rekach artysty-fotografa. Zdjęcia charakteryzują się dużą liczbą detali, wiernie odwzorowanymi kolorami oraz odpowiednim kontrastem. Dopiero w wyjątkowo niesprzyjających warunkach, na przykład przy małej ilości sztucznego, jarzeniowego światła, aparat ma problemy z balansem bieli. Dodatkowym atutem jest możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Ultra HD.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung Galaxy Note 4 camera

fot. ibtimes.com, pcadvisor.co.uk

 

Nokia Lumia 1020 należy do grona starszych smartfonów, jednak warto podkreślić jej niezwykły aparat. Choć pod względem sprzętowym jest to jeden z najlepszych wyborów dostępnych na rynku, warto podkreślić, że pojawiają się problemy z oprogramowaniem w trybie automatycznym. Aparat ma wówczas poważne problemy z balansem bieli, poważnym minusem jest też brak trybu HDR ułatwiającego robienie zdjęć „pod światło”. Nokia Lumia 1020 jest zatem rewelacyjnym narzędziem w rękach doświadczonego fotografa, jednak początkujący amator będzie miał problemy z wykorzystaniem jej pełnego potencjału.

Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020 camera

fot. pcauthority.com.au, allaboutwindowsphone.com

 

Oczywiście w zestawieniu nie może zabraknąć zabawek od Apple – a konkretnie chodzi o model iPhone 6. Firma z Cupertino zapowiadała nowego iPhona jako urządzenie z najbardziej zaawansowanym aparatem. Rzeczywiście, widać ogromny postęp producenta w tej kwestii – szczególnie względem poprzednich smartfonów z logiem jabłka. Główny aparat ma obecnie 12 MPx i nagrywa w jakości Ultra HD. Daje też możliwość nagrywania w Full HD w trybie 120 kl/s oraz HD przy 240 kl/s. Minusem jest oprogramowanie, które gamą dostępnych opcji odbiega niestety od współczesnych standardów, zapewniając jedynie najbardziej podstawowe funkcje.

Iphone 6

iphone 6 camera review

fot. sklep.innergo.pl, pcadvisor.co.uk

 

Sony Xperia Z3 to smartfon z aparatem charakteryzującym się gigantyczną rozdzielczością – aż 23 MPx. Dodatkowo wyposażony jest w tryb stabilizacji obrazu SteadyShot oraz bardzo szybki autofokus. Aparat świetnie też radzi sobie w trybie HDR, czyli w przypadku robienia zdjęć pod światło. Niestety, pojawiają się problemy z balansem bieli, często występują też artefakty cyfrowe, szczególnie w przypadku zdjęć robionych w nocy.

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3 camera review

fot. pdadb.net, takeitpersonelly.com

 

LG G3 cechuje się przede wszystkim potężną, dwukolorową lampą błyskową. Dodatkowo może poszczycić się dobrym odwzorowaniem kolorów i detali zarówno w ciągu dnia, jak i przy sztucznym świetle. Z tego powodu świetnie nadaje się do robienia zdjęć nocnych lub w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem jest też hybrydowy autofokus – wykorzystuje jednocześnie detekcję kontrastu oraz laser. Dzięki temu zapewnia wysoki poziom odwzorowania detali.

LG G3

LG G3 camera review

fot. chip.pl, techcrunch.com

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY TVVJ.WORDPRESS.COMOcena: 4.40 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.