5 najpopularniejszych gier na smartfona

Choć klienci bywają kapryśni, mają rożne gusta, a trendy i moda potrafią zmieniać się z dnia na dzień – pewne gry i aplikacje potrafią na długo utrzymać się na szczytach list hitów. Poniżej kilka propozycji najbardziej popularnych i najgłośniejszych produkcji, również tych, które zainspirowały dziesiątki, czy nawet setki dodatków innych wersji.

Angry Birds

fot. graczom.pl

Angry Birds to absolutny fenomen, znany chyba każdemu. Gra jest tak popularna, że stała się marką samą w sobie – możemy więc kupić koszulki, kubki, plakaty, zabawki i pluszaki z wściekłymi ptakami. Fabuła samej gry jest jednocześnie prosta i zakręcona. Złe, zielone świniaki ukradły ptakom bezcenne jaja. Same paki zaś postanowiły powystrzelać swoich wrogów z pomocą olbrzymiej procy, której pociski kierowane są w stronę świńskich fortyfikacji. W skrócie można powiedzieć, że ta gra polega na wykorzystaniu ptaków jako żywych kul armatnich. I choć brzmi to może nieco absurdalnie, stało się absolutnym hitem. Gra powstała w niezliczonej liczbie wersji i rozszerzeń, w tym między innymi w wersji Star Wars, gdzie zarówno ptaki, jak i świnie stylizowane są na bohaterów Gwiezdnych Wojen.

My Talking Tom

fot. android-apps-download.com

Czy ktoś z nas pamięta jeszcze grę o tajemniczej nazwie Tamagotchi? Najprościej mówiąc, był to maleńki elektroniczny gadżet z lat 90-tych. Kształtem i rozmiarem przypominał jajko, wyposażone w niewielki ekranik i kilka przycisków. Całość symulowała życie niewielkiego stworka – w zależności od wersji mogły to być elektroniczne zwierzaczki, jak i całkiem abstrakcyjne istoty. Zadaniem gracza było karmić, bawić się, kłaść spać, czy uczyć swojego pupila. My Talking Tom to znaczenie bardziej unowocześniona wersja tamtego gadżetu. Dostajemy do opieki kotka, którym musimy się zająć. Zwierzak wymaga głaskania, regularnej rozrywki oraz spacerów. Nasze decyzje wpływają na nastrój i kondycje zwierzaka. Aplikacja dodatkowo pozwala na interakcje społeczne – możemy na przykład odwiedzić kota znajomego, czy poznać całkiem nowe osoby, które również posiadają wirtualnego pupilka.

Subway Surfers

fot. share.pho.to

Subway Surfers to prosta gra zręcznościowa. Fabuła również nie jest skomplikowana. Wcielamy się w psotnego nastolatka, który „ozdabia” wagony metra. Zostaje jednak przyłapany przez stróża prawa i musi wybierać – ucieczka albo pobyt w więzieniu. Oczywiście wybór jest prosty, a zadaniem gracza jest wymanewrować nadgorliwego policjanta. Możemy więc biegać, skakać, wykorzystywać deskorolkę, czy inne udogodnienia. W trakcie gry zbieramy monety i punkty, a w wewnętrznym sklepiku możemy dokupić gadżety, które ułatwią nam ucieczkę.

Hill Climb Racing

fot. itechify.com

Hill Climb Racing to kolejna gra, która nieco przypomina rozrywkę rodem z lat 90-tych. Niezwykła popularnością cieszyła się wówczas prosta gra polegająca na pokonywaniu za pomocą motocykla przeszkód w postaci stromych wzniesień. Największą trudnością była jednak swoista bezwładność głównego bohatera, a kluczem do zaliczenia poziomu odpowiednie balansowanie pojazdem. Hill Climb Racing działa na podobnej zasadzie, wyposażony za to został w system rozbudowy naszego pojazdu, możemy też usiąść za sterami rożnych wehikułów.

Cut The Rope

fot. wealthytrades.com

Cut The Rope to niezwykła gra logiczna, ucząca kreatywnego podejścia. Fabuła jest prosta – musimy nakarmić stworka cukierkiem. Problem polega na tym, że cukierek jest przywiązany w trudno dostępnym miejscu, nierzadko też strzeżony jest przez wredne pająki. Łakocie możemy przemieścić sprytnie manipulując dostępnymi na planszy narzędziami – zwykle poprzez podcinanie lin, na których wisi cukierek, stąd nazwa gry. Niektóre poziomy wymagają olbrzymiej kreatywność i umiejętności planowania. Całość okraszona jest bardzo przyjemną grafiką.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY ANTYWEB.PL.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (26)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.