5 najważniejszych gadżetów technologicznych 2015

Każdego roku pojawiają się na rynku ciekawe innowacje, rewelacyjne gadżety i zwracające uwagę projekty, a ubiegły 2015 nie odbiega od tego schematu. Dlatego poniżej przygotowaliśmy listę nowinek technologicznych wartych uwagi.

Tesla Powerwall

fot. cleantechnica.com

Tesla Powerwall
W dobie swoistego zafiksowania ekologicznego i widma kryzysu energetycznego inwestowanie w odnawialne, przyjazne środowisku źródła energii staje się niezwykle opłacalnym biznesem. Podstawowym problemem najbardziej popularnych rozwiązań – czyli paneli solarnych i turbin wiatrowych jest fakt, iż nie są w stanie działać 24h na dobę, przez co ich użyteczność jest mocno ograniczona. Tu olbrzymim przełomem może być właśnie Tesla Powerwall. Jest to po prostu akumulator, który pozwala zasilić praktycznie cały dom – jego pojemność to od 7 do 10 kWh. Jednocześnie, w odróżnieniu od wielkich, nieporęcznych akumulatorów dostępnych na rynku jest wręcz maleńki – ma 130 x 86 x 18 centymetrów, zajmuje więc tyle, co szafka na buty. Dzięki temu Powerwall znajdzie szerokie zastosowanie np. w przyczepach kempingowych, a w połączeniu z turbiną, czy panelami solarnymi, jest w stanie energetycznie uniezależnić niewielkie gospodarstwo domowe.

 

Microsoft Surface Book

fot. techcrunch.com

Microsoft Surface Book
W 2015 Microsoft zaliczył naprawdę solidny sukces na polu laptopów. Hybrydowy Surface Book może śmiało konkurować z najlepszymi urządzeniami w branży. Jest to urządzenie łączące w sobie pozytywne cechy tabletu i małego laptopa. Możemy wykorzystać jedynie jego „monitor” uprzedzenia, który działa jak tradycyjny tablet, jeśli jednak czeka nas nieco więcej pracy, czy przygotowanie dłuższego dokumentu – wpinamy się z powrotem w port z klawiaturą i korzystamy jak z pełnoprawnego laptopa. Dodatkowym atutem jest potężna specyfikacja techniczna, dzięki czemu komputer radzi sobie idealnie nawet z bardzo wymagającymi programami.

 

AXXESS CE AIR2

fot. dn.no

AXXESS CE AIR2
Oto gadżet z kategorii „fajne” - czyli lewitujące, bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Charakteryzują się kosmicznym wyglądem i niezwykłym sposobem działania. Podczas odtwarzania muzyki, element z głośnikiem lewituje kilkanaście milimetrów nad swoją „bazą”. Wygląda to rewelacyjnie i bardzo futurystycznie – obowiązkowa pozycja dla każdego gadżeciarza.

 

Coolest Cooler

fot. geekwire.com

Coolest Cooler
Chociaż projekt pojawił się w chłodniejszym okresie roku, zdołał przykuć uwagę i na serwisie Kickstarter stał się elementem jednej z najbardziej dynamicznych kampanii windsurfingowych w historii. Coolest Cooler to urządzenie niezastąpione na kempingu, czy dużym pikniku. W standardzie znajduje się, oprócz oczywiście chłodziarki, wbudowany blender, system Bluetooth wpierający wodoszczelne głośniki, ładowarkę USB, światła LED, a nawet otwieracze do butelek. Innymi słowy – zawiera wszystko, czego potrzeba, by rozkręcić niewielką imprezę na łonie natury.

 

Fuel Charger

fot. vse-krugom.ru

Fuel Charger
Powerbanki to popularne urządzenia, znane nam od jakiegoś czasu – i zdawać by się mogło, że niewiele tu miejsca na innowacje. Fuel Charger to ciekawy gadżet, którego twórcy postawili na miniaturyzację. W efekcie otrzymujemy powerbank, który jest wielkości... breloczka do kluczy. Dzięki temu możemy go nosić stale przy sobie, a w awaryjnych sytuacjach pozwoli doładować smartfona, czy tablet i wycisnąć z niego jeszcze co najmniej kilkanaście minut pracy.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY YOUTUBE.COM/WATCH?v=36bF2zNAlFs.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.00 / 5.0 (9)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.