5 odjazdowych gadżetów na wiosnę!

Zbliża się wiosna, a więc coraz więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda dopisze, będziemy mieli okazję wybrać się na różnego rodzaju wycieczki, majówki, czy przebieżki. Żeby umilić sobie czas spędzany na powietrzu, producenci elektroniki proponują szereg ciekawych, nietuzinkowych gadżetów. Oto nasza propozycja pięciu wyjątkowo interesujących urządzeń.

CampStove

fot. hellozdrowie.pl

CampStove

Obozowanie na łonie natury ma mnóstwo zalet – cisza, spokój, możliwość obserwowania dzikiej przyrody, czy wsłuchania się w śpiew ptaków. Jednak jedną z największych wad, szczególnie dla zapalonych gadżeciarzy, jest brak dostępu do prądu. W efekcie ulubione elektroniczne zabawki przestają działać już po kilku godzinach. Z myślą o entuzjastach elektroniki przebywających na łonie natury powstał CampStove, czyli niewielka kuchenka kempingowa z termoelektrycznym generatorem. Podczas gotowania posiłku, kuchenka pobiera część ciepła i przetwarza je na prąd elektryczny, który możemy wykorzystać na przykład do ładowania smartfona.

PocketBook Aqua

fot. tablety.pl

PocketBook Aqua

Nie ma nic lepszego niż relaks na plaży z ulubioną książką lub gazetą. Oczywiście, nowoczesny turysta posiada elektroniczną wersję publikacji. Niestety, owe elektroniczne gadżety raczej słabo znoszą wyjazdy w tego typu miejsca – z jednej strony ryzyko zamoczenia, a z drugiej wszędobylski piasek, który może dostać się do urządzenia. Z myślą o gadżeciarzach na kąpielisku powstał czytnik ebooków PocketBook Aqua. Urządzenie jest odporne na zalanie wodą, czy zapylenie, a dzięki 4 GB pamięci wewnętrznej mamy pewność, że podczas opalania się nie będziemy się nudzić.

Fujifilm Instax Share SP-1

fot. amazon.com

Fujifilm Instax Share SP-1

Każdy wie, że jakikolwiek wypad, czy wycieczka nie może odbyć się bez masy fotografii, z szalonymi selfie na czele. Większość osób umieszcza od razu zdjęcia na Facebooku, czy Instagramie, ale dla prawdziwych fanów gadżetów firma Fujifilm przygotowała prawdziwą gratkę – bezprzewodową, kieszonkową drukarkę. Dzięki temu możemy od razu, na miejscu wydrukować zrobione właśnie zdjęcie – w rozmiarze 46 x 62 mm.

Hammerhead

fot. news.softpedia.com

Hammerhead

Gdy tylko na zewnątrz robi się ciepło, na ścieżkach i ulicach pojawiają się entuzjaści kolarstwa. W coraz bardziej zatłoczonych miastach rower staje się nierzadko pełnoprawną alternatywą dla samochodu, czy komunikacji miejskiej. Nic więc dziwnego, że liczba ”zabawek” przeznaczonych dla kolarzy stale rośnie. Hammerhead to urządzenie pomocne przy poruszaniu się po mieście. Mocujemy go na kierownicy roweru lub motocykla i synchronizujemy z nawigacją w smartfonie. Narzędzie analizuje dane, a kolorowe diody informują nas, czy jesteśmy na trasie, oraz kiedy i w którym kierunku skręcić.

FlyKly

fot. digitaltrends.com

FlyKly

Kolejnym ciekawym gadżetem dla rowerzystów jest FlyKly. Jest to wymienne koło do naszego bicykla z wbudowanym elektrycznym silniczkiem, zsynchronizowanym ze smartfonem. Urządzenie pozwala na wsparcie pracy naszych nóg, dzięki czemu łatwiej możemy rozpędzić rower. Pomoże nam również przy podjeździe na wzniesienie. Dodatkowo posiada też lokalizator GPS, dzięki czemu sprawdzi się idealnie w przypadku gdy się zgubimy lub też ukradną nam nasz rower.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY VELONEWS.COMPETITOR.COM

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.