6 przydatnych aplikacji na urządzenia mobilne

Choć mamy dopiero początek roku 2017, to w sklepach z aplikacjami pojawiło się już wiele różnych premier. Sprawdziliśmy nowości oraz aktualizacje nieco starszych programów i wybraliśmy 6 najciekawszych pozycji, które warto zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych.

Jakość powietrza pod kontrolą?

Smog jest ostatnio na ustach wszystkich. Nic dziwnego - zanieczyszczone powietrze bardzo zagraża naszemu środowisku i nam samym. To nienaturalne zjawisko występuje nie tylko w dużych miastach, ale także w tych miejscach, które uważano powszechnie za “czyste”, czyli w górach czy nad morzem. Spędzanie czasu na dworze jest zdrowe, o ile powietrze nie jest zanieczyszczone - to można sprawdzić, dzięki wielu różnym aplikacjom na telefon. Polecamy program “Kanarek”, który jest bezpłatny. Dzięki apce można w łatwy sposób monitorować jakość powietrza w swojej okolicy lub sprawdzać stan ewentualnego zanieczyszczenia w innych polskich miastach. Dodatkowo jest możliwość ustawienia powiadomień, by dostawać ważne informacje bez konieczności włączania aplikacji.

Klawiatura Emoji

Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł na naszym blogu o emotikonach, jako środku współczesnej komunikacji. Chyba każdy używa tych małych obrazków, zarówno przy pisaniu postów na forach czy w wiadomościach sms. Nic zatem dziwnego, że powstała dedykowana klawiatura na urządzenia mobilne. Emoji Keyboard Pro to ogromny zbiór przeróżnych emotek, które ułatwią wyrażanie pewnych emocji i ozdobią posty publikowane na portalach, w szczególności na Facebooku i Instagramie. Aplikacja byłaby wręcz idealna, gdyby dodatkowo miała wgrany polski słownik, ale może przy następnej aktualizacji pojawi się taka opcja.

klawiatura emoji

Aplikacja dla podróżników

Kolejna aplikacja, jaką wyszukiwaliśmy, na pewno przyda się podróżnikom. “Momondo - tanie loty i hotele” to bardzo funkcjonalny program ułatwiający zarówno planowanie trasy, zakup odpowiednich biletów, a także znalezienie niedrogiego zakwaterowania. Wyszukiwarka aplikacji jest bardzo zaawansowana, a dzięki specjalnie przygotowanym filtrom, można szybko znaleźć najbardziej optymalne połączenia w wybrane miejsca. Oczywiście apka jest darmowa.

wyszukiwanie tanich lotow

Wszystko o pociągach w jednym miejscu

Szukasz programu, dzięki któremu nie będzie trzeba wozić ze sobą papierowych rozpisek połączeń kolejowych? W takim razie zainstaluj “Mój pociąg”. To wspaniała apka, która nie tylko ma zawsze aktualną bazę pociągów, ale także informuje o ewentualnych opóźnieniach i innych utrudnieniach na trasie. Z pewnością status pociągu w czasie rzeczywistym będzie jedną z opcji, którą polubią podróżnicy w tym programie. Precyzyjna wyszukiwarka oraz dostępne filtry można zapisywać we własnym katalogu i tworzyć profil z ulubionymi połączeniami. Kolejnym plusem programu, jest jego przystosowanie do osób niewidomych!

aplikacja kanarek

Wyszukuj interesujące wydarzenia w swojej okolicy

Dla osób biorących udział w wielu różnych wydarzeniach również powstała ciekawa aplikacja - Events from Facebook. Jak sama nazwa wskazuje, jest to swego rodzaju menedżer wydarzeń, na które jesteśmy zapisani na popularnym portalu społecznościowym. Program umożliwia także szukanie ciekawych eventów i ich przeglądanie. Zdecydowanie łatwiej jest dotrzeć do tematycznych wydarzeń, które mogą nas zainteresować, niż wyszukując wszystko bezpośrednio za pomocą Facebooka. Ostatnia aktualizacja apki była 25 grudnia, więc aktualną wersją jest 3.2. Program niestety jest wydany w anglojęzycznym wydaniu.

events from facebook

Aplikacja do tworzenia gifów

Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder również nie posiada polskiej wersji językowej, ale aplikacja nie jest trudna w obsłudze i nawet bez znajomości angielskiego można sobie poradzić. Jeśli szukacie programu na urządzenie mobilne do szybkiego obcięcia i wykadrowania filmu, a następnie przerobienia go na formę gifa, to właśnie ta apka będzie idealna! Jedynym minusem jest to, iż trzeba posiadać konto na serwisie Gfycat, choć z drugiej strony, dzięki temu zyskuje się dostęp do całej bazy gifów innych użytkowników, które można udostępniać.

Gfycat Loops: GIF Cam+Recorder

 

Zdjęcia pochodzą ze stron producentów oraz Google Play

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (29)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.