Adaptery do telefonów

Nowoczesne smartfony służą nam nie tylko do komunikacji ze znajomymi i rodziną, ale wykorzystujemy je również do przechowywania ważnych plików, oglądania filmów, czy chociażby grania. Bardzo często zachodzi potrzeba podłączenia smartfona do komputera, telewizora lub innego telefonu, by w wygodny i szybki sposób przenieść dane. Do takiej komunikacji niezbędne będą adaptery, które pozwolą podpiąć do smartfona przewody o różnych złączach.

Adapter microUSB - USB-C

Adaptery do smartfonów z microUSB i USB typu C

Czy do urządzenia z gniazdem UBS-C możemy podpiąć kabel ze złączem microUSB? Pewnie, jeśli mamy odpowiedni adapter microUSB - USB-C. W naszym sklepie znajdziesz takie akcesoria od trzech renomowanych producentów: Samsung, Forever oraz Benks. Zaletą tych produktów jest ich znikomy rozmiar i kompatybilność z różnym sprzętem. Ponadto, ceny tego typu mini przejściówek wahają się w granicach 14 - 29 złotych.

Adapter lightning

Adaptery do urządzeń firmy Apple

Produkty amerykańskiej firmy z Cupertino są wyposażone w gniazda obsługujące złącze lightning. Jednakże przy pomocy adaptera można do smartfona iPhone podpiąć kable o zupełnie innych zakończeniach. W naszym sklepie znajdziesz m.in. oryginalny adapter marki Apple, który umożliwi podłączenie przewodu o popularnym złączu microUSB. Dzięki przejściówce można szybko i łatwo zsynchronizować różne urządzenia, ale też naładować sprzęt. Inną propozycją są adaptery lightning - mini jack 3.5 mm. Z pewnością przejściówka przyda się szczególnie w nowszych urządzeniach, które zostały pozbawione klasycznego wejścia na słuchawki.

Adapter do kart SIM

Adapter do kart microSD i SIM

Adaptery do kart są najtańszymi akcesoriami tego typu. Przejściówki pozwalają na dopasowanie formatu karty SD lub SIM do różnych rozmiarów gniazd, jakie są w komputerach, smartfonach czy aparatach. Adapter do kart microSD umożliwia korzystanie z tego rodzaju chipu na urządzeniach, które mają wejście SD. Z kolei przejściówka do kart SIM przystosuje kartę microSIM do gniazd SIM, nanoSIM oraz microSIM. W naszym sklepie zakupisz oba akcesoria, w tym jeden w zestawie z praktyczną igłą do otwierania szufladek w smartfonach.

Adapter do telefonów

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.