Alcatel Idol 5 vs. Alcatel Idol 5S - różnice

Idol 5 i Idol 5S to dla modele smartfonów marki Alcatel. Na pozór prawie identyczne, ale zestawiając oba telefony obok siebie znajdziemy kilka różnic. To jednak tylko wygląd zewnętrzny - co smartfony kryją wewnątrz? Sprawdziliśmy ;)

Różnice pomiędzy Alcatel Idol 5 i Alcatel Idol 5S

Alcatel Idol 5, Alcatel Idol 5S

Mając smartfony obok siebie widać, żę są one wykonane z innych materiałów, ale to nie jedyne różnice w wyglądzie modeli.

  • 1. Alcatel Idol S5 ma delikatnie inne wymiary od podstawowego modelu. Mierzy dokładnie 148,6 x 71 x 7,4 mm. a jego waga to 148,8 g. Idol 5 ma wymiary 148 x 73 x 7,5 mm i waży 155 gramów.
  • 2. Oba modele posiadają aparat główny zlokalizowany w lewym górnym rogu. jednakże dioda LED w wersji Idol 5 jest umiejscowiona po prawej stronie kamerki, a w 5S znajdziemy ją pod spodem aparatu.
  • 3. Alcatel Idol 5 posiada charakterystycznie wyodrębnione paski antenowe, czego nie znajdziemy w modelu “S”.

Zarówno Idol 5, jak i wersja 5S posiadają ten sam wyświetlacz 5,2 cala z osłonką Asahi Dragontrail, ale jest jeszcze kilka różnic w specyfikacji podzespołów.

  • 1. Podstawowe wersja telefonu ma wbudowaną większą baterię (2800 mAh). Model 5S posiada akumulator o pojemności 2620 mAh.
  • 2. Alcatel Idol 5S dostępny jest z pojemnością 32 GB ROM. Zwykła piątka posiada jedynie 16 GB miejsca na pliki użytkownika.
  • 3. Sercem modelu Idol 5 jest 8-rdzeniowy MediaTek MT6753 z zegarem 1,3 GHz oraz karta graficzną ARM Mali-T720 @450 MHz. Idol 5S posiada Snapdragona 625 8953 z ośmioma rdzeniami, zegarem 2,0 GHz oraz chipem Adreno 506
  • 4. Tylny aparat Idola 5S to oczko 12 Mpix z podwójnym, dwutonowym LEDem oraz funkcjami AF, EIS i przysłoną f/2.0. Do tego dochodzi przednia kamerka 8 Mpix z doświetleniem, FF i podobna przysłoną. W modelu podstawowym znajdziemy dokładnie to samo oczko, ale z rozdzielczością matrycy 13 Mpix. Z kolei przedni aparat 5 Mpix ma jedynie FF i przysłonę f/2.4.

Dedykowane etui na modele Alcatel

Telefony Alcatela mają sporo różnic jeśli chodzi o podzespoły. Warto przed wyborem nowego telefonu zwrócić na to uwagę. Warto też pamiętać, że choć smartfony są podobne wizualnie, to jednak drobne różnice sprawiają, iż niektóre dodatki nie będą do nich pasować. Przykładem może być dedykowany case ochronny, który ma specjalnie przystosowany wymiar do konkretnego urządzenia. Na szczęście u nas to nie problem - posiadamy zarówno obudowy na Alcatel Idol 5, jak i etui na Alcatel Idol 5S. To oczywiście nie jedyne akcesoria, które znajdziesz w naszym sklepie do modeli francuskiego producenta ;)

Szeroki wybór etui na Alcatel Idol 5Szeroki wybór etui na Alcatel Idol 5S

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.20 / 5.0 (27)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.