Allview X4 Soul vs. Allview X4 Soul Style - różnice

X4 Soul i X4 Soul Style to dwa telefony od Allview z wyższej, średniej półki. Modele nazywają się i wyglądają podobnie, ale ich specyfikacja różni się w kilku punktach. Zestawiliśmy najważniejsze dane, by sprawdzić, jak odróżnić smartfony od siebie.

Różnice pomiędzy Allview X4 Soul i Allview X4 Soul Style

Allview X4 Soul i Allview X4 Soul Style - porównanie

Front obu modeli wygląda bardzo podobnie, ale tyły smartfonów sporo się różnią. Sprawdziliśmy, czym dokładnie:

  • 1. Podstawowa wersja X4 Soul ma wymiary 154,20 x 76,40 x 7,40 mm oraz waży 167,5 g. Wersja Style mierzy 156,5 x 74,5 x 8,3 milimetrów, a jego waga jest równa 181 gram.
  • 2. Allview X4 Soul posiada podwójny aparat główny usytuowany na środku górnej części tylnej klapki. Po prawej stronie od kamerki znajduje się dioda LED. X4 Soul Style ma pojedynczy aparat w podobnym położeniu, ale za to wbudowana dioda doświetlająca jest podwójna. Wmontowana jest ona poniżej aparatu.
  • 3. Oba modele mają ozdobnie zarysowane paski antenowe, ale w modelu Style są metaliczne, a w zwykłym X4 Soul delikatnie odznaczają się odcieniem od koloru smartfona.
  • 4. Patrząc wciąż na tył smartfona można dostrzec, że Allview X4 Soul posiada po lewej stronie trzy przyciski boczne. Allview X4 Soul Style ma połączone klawisze głośności w jeden, podwójny guzik.

Jeśli chodzi o wygląd ogólny, to więcej istotnych różnic nie znajdziemy. Jest za to kilka innych rozbieżności niektórych parametrów technicznych:

  • 1. Allview X4 Soul Style jest wsparty funkcją Fast Charging. Tej technologii nie znajdziemy w podstawowej wersji urządzenia.
  • 2. Model Style ma również znacznie większą pojemność baterii. Ogniwo w tym smartfonie ma 4010 mAh. Allview X4 Soul zasilane jest przez baterię o pojemności 3000 mAh.
  • 3. Rozdzielczość oczek w podwójnym aparacie X4 Soul wynosi 13 i 5 Mpix. Przedni aparat w tym modelu ma również 13 Mpix. Wersja Soul Style z tyłu ma kamerkę 13 Mpix, a na froncie 16 Mpix.

To tyle w temacie najważniejszych różnic. Jednak warto również zwrócić uwagę na cenę za oba warianty Allview. Podstawowy model kosztuje około 1299 złotych, a wersja Soul tylko sto złotych więcej.

Dedykowane etui na telefony Allview

Choć modele nie są mocno zróżnicowane, to jednak warto znać dokładną wersję urządzenia. Dzięki temu łatwiej wyceni się jego wartość przy ewentualnej odsprzedaży, ale także nie będzie problemu z zakupem dodatkowych akcesoriów. Wiele produktów ma dedykowane parametry, które są dopasowane do konkretnej wersji urządzenia. Przykładem mogą być pokrowce ochronne - etui na Allview X4 Soul będzie miało inne wymiary i wycięcia na komponenty niż case na Allview X4 Soul Style. W naszym sklepie internetowym etuo.pl znajdziesz obudowany na oba te modele. W swojej ofercie posiadamy także akcesoria na inne modele Allview - zachęcamy do sprawdzenia :)

Szeroki wybór etui na Allview X4 SoulSzeroki wybór etui na Allview X4 Soul Style

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.