Apple iPhone 8 - jaki będzie?

W tym roku minęło 10 lat od prezentacji pierwszego modelu iPhone. Przez te wszystkie lata, smartfon firmy z Cupertino bardzo ewoluował, ale jak zaznaczył Tim Cook, „najlepsze dopiero przed nami”.iPhone 1. generacji z 2007 roku

Jaki będzie nowy iPhone 8?

10 lat temu niewiele osób wierzyło w sukces produktu Apple. Dziś ciężko wyobrazić sobie świata bez iPhonów. Choć gigant z Cupertino nie wypuszcza kilkunastu modeli smartfonów w ciągu roku, jak robi to konkurencja, to właśnie iPhone jest najlepiej sprzedającym się urządzeniem na świecie! Jeśli wierzyć plotkom, najnowsza wersja tego telefonu wyznaczy nowy rozdział w technologii! Czego można się spodziewać?

Z doniesień portali branżowych wynika, że oprócz odświeżenia dwóch modeli smartfonów, Apple planuje wypuścić całkiem odmienną wersję iPhone. Ma być to rewolucyjna konstrukcja, która wyznaczy nowe trendy. Rzeczywiście może tak się stać, gdyż do produkcji smartfona mają zostać użyte ekrany OLED, które pokryją znaczną część frontu iPhona. Chodzą również plotki o całkowicie bezramkowej wersji telefonu z zakrzywionymi krawędziami.

Wstęp brzmi znajomo? Owszem, gdyż niedawno Samsung wypuścił podobne wersje smartfonów - Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus. Jednakże Apple ma nieco bardziej zmodernizować swój produkt. Przede wszystkim, skaner linii papilarnych ma zostać schowany pod ekranem, z czym koreański rywal miał problem. 2 lata temu, firma pod przywództwem Tima Cooka opatentowała umieszczenie podzespołów pod wyświetlaczem, więc prawdopodobnie wykorzysta to w iPhone 8.


iPhone 8 - wizualizacja koncepcyjna

Serwis MacOtakara słynie ze sprawdzonych przecieków i już wielokrotnie jego zapowiedzi się sprawdzały. W kontekście nowych iPhonów, portal podał kilka ciekawostek. Jedna z nich dotyczy aparatów fotograficznych. Tylna, podwójna kamerka miałaby być usytuowana pionowo, ponieważ to pozwoli na prawidłowe działanie nowoczesnych funkcji, między innymi skanowanie w trybie rozszerzonej rzeczywistości! Przedni aparat również ma zostać odmieniony i służyć nie tylko do pstrykania selfie czy prowadzenia wideorozmów. Sensory analizujące głębię pozwolą skanować twarz w 3D. To zapewne zostanie zintegrowane z nowym zabezpieczeniem biometrycznym. Skąd takie przypuszczenie? Może dlatego, że Apple kupił RealFace - firmę, która stworzyła system mapowania twarzy.}

iPhone 8 - telefon przyszłości?

Jeśli plotki się potwierdzą, gigant z Cupertino rzeczywiście wypuści całkiem odmienny produkt, niż ma obecnie w ofercie. Ba! Wypuści coś, co będzie różne od wszystkich smartfonów, jakie są obecnie na rynku! Pozostaje więc pytanie - technologiczny skok w przyszłość czy “ulepszony Samsung”? Na odpowiedź jeszcze trochę poczekamy, gdyż niewiele jest przecieków dotyczących samych podzespołów nowego iPhone 8. Z pewnością Apple szykuje coś naprawdę niejednolitego w stosunku do swojego portfolio, a może świadczyć o tym m.in. opracowanie własnej karty graficznej i rezygnacja z usług dotychczasowego partnera dostarczającego te chipy. Jednak wszystkiego dowiemy się... być może już w czerwcu! Pierwszy iPhone zadebiutował na rynku 29 czerwca, więc przypuszcza się, że z okazji dziesięciolecia, Apple właśnie wtedy zaprezentuje swój nowy produkt!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.30 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.