Biegasz? Wybierz dla siebie odpowiedni zegarek!

Liczba zegarków przeznaczonych dla sportowców jest przeogromna, dostosowana do różnych wymagań i różnego doświadczenia. Z jednej strony, duży wybór z pewnością ucieszy niejednego konesera. Z drugiej, amatora może przyprawić o istny ból głowy. Na szczęście dla początkującego biegacza zwykły zegarek sportowy ze stoperem, dostępny już za kilka złotych, będzie wystarczający. Bardziej wymagający biegacze mogą liczyć na naprawdę ciekawe gadżety.

smartwatch 

Jednym z czołowych producentów zegarków dla sportowców jest firma Garmin. W tym roku wypuściła model Forerunner 25. Jest to zgrabny model o typowo sportowym wyglądzie. Oprócz oczywistej funkcji mierzenia czasu, posiada też GPS, dzięki czemu rejestruje dystans i tempo. Dodatkowo monitoruje tętno i prowadzi zapis naszych codziennych osiągnięć. Warto zwrócić uwagę, że bada również naszą aktywność między treningami – między innymi licząc nasze kroki i spalone kalorie. Po połączeniu ze smartfonem możemy odczytywać na ekranie zegarka powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMSach, wiadomościach e-mail, czy informacje z portali społecznościowych. Specjalne aplikacje pozwalają mierzyć naszą aktywność i chwalić się nią przed znajomymi.

zegarki garmin 

Jednym z producentów, który może mierzyć się z marką Germin jest marka Polar. Ich zegarek oznaczony jako V800 jest stworzony dla triathlonistów. Daje bowiem dostęp do szeregu funkcji, między innymi trybu multisportowego. Urządzenie nie tylko monitoruje naszą aktywność podczas wysiłku fizycznego, ale też aktywność całodobową. Dzięki temu pomaga obliczać najlepsze momenty na regenerację i planować treningi. Oczywiście zbiera wszelkie niezbędne informacje, takie jak tętno, a także – dzięki GPS – prędkość, dystans, czy trasę.

zegarki polar 

Warto również zwrócić uwagę na model Mykronoz ZeWatch 2. Jest to inteligentny zegarek sportowy, bardzo sprawnie współpracujący ze smartfonem, czy tabletem. Dzięki mikrofonowi i głośnikowi, pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych bez użycia rąk. W kwestii monitorowania aktywności fizycznej, sprawdza się bardzo dobrze. Liczy kroki przebyte w ciągu całego dnia, przebyty dystans, a także spalone kalorie. Jednocześnie tworzy dziennik aktywności, który umożliwia pełny wgląd w statystyki. Ponadto, dostępny jest w bardzo przyzwoitej – biorąc pod uwagę podobne urządzenia konkurencji – cenie!

Skupmy uwagę również na produktach polskiej produkcji – inkWATCH TRIA. Jest to polski zegarek sportowy wyposażony w GPS. Choć posiada wiele przydatnych funkcji, jego podstawową wadą jest brak miernika tętna. Oczywiście można takowy dokupić i bez problemu skonfigurować za pomocą Bluetooth, jednak w dalszym ciągu stanowi to bardzo duży minus. Na plus zaliczyć można z pewnością funkcję uruchomienia. W gamie dostępnych trybów brakuje trybu multisport, co dla profesjonalistów może być dużym przeoczeniem. Piętą Achillesową jest też dość słabe oprogramowanie, które znacząco odbiega od współczesnych standardów.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.