Blackberry Key2 i Blackberry Key2 LE - porównanie

Key2 i jego tańsza wersja - Key2 LE to biznesowe telefony kanadyjskiego producenta Blackberry. Sprawdziliśmy, jakie różnice występują pomiędzy modelami i podpowiadamy, który smartfon wybrać.

Blackberry Key2 i Blackberry Key2 LE - różnice

Blackberry Key2 i Blackberry Key2 LE - różnice

Na pierwszy rzut oka smartfony wyglądają dość podobnie, jednak gdy się przyjrzymy, możemy zobaczyć, że zostały wykonane z różnych materiałów. Rama w Blackberry Key2 skonstruowana została z metalu, a w Blackberry Key2 LE z plastiku. Tył w obu wersjach jest gumowy, jednak tańszy model dostępny jest dodatkowo w kolorowych odcieniach - czerwonym i szampańskim.

W poszukiwaniu dalszych różnic przyjrzeliśmy się również parametrom obu modeli:

• Blackberry Key2 mierzy 151.40 x 71.80 x 8.50 mm. Blackberry Key2 LE ma wymiary 150.25 x 71.80 x 8.35 mm.

• Oba modele posiadają 4.50-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1620 px i zagęszczeniu pikseli 433 ppi.

• Key2 otrzymał baterię o pojemności 3500 mAh. Akumulator Key2 LE ma mniejszą pojemność - 3000 mAh.

• Key2 dostępny jest w wersji z 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej i z 6 GB pamięci RAM. Tańszy model trafił na rynek w wersji z 32 GB lub 64 GB i 4 GB RAM-u.

• Blackberry Key2 wyposażony został w pojedynczy aparat główny o matrycy 12 Mpx z 2x LED, funkcją AF i przysłoną f/1.8. Drugie oczko modelu ma matrycę 12 Mpx z podwójnym, dwutonowym LEDem, AF i optyką f/2/6. Tańszy model otrzymał słabszy aparat z ciemniejszą przysłoną: 13 Mpx, 2x LED, AF, f/2.2 i drugi sensor: 5Mpx, 2x LED, FF, f/2,4.

• Aparat przedni w obu modelach to moduł o matrycy 8 Mpx z FF.

• Key2 działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 660. Sercem tańszego modelu jest słabszy procesor Qualcomm Snapdragon 636.

• W przeciwieństwie do droższego modelu, klawiatura Key2 LE nie ma warstwy dotykowej i nie pełni funkcji gładzika.

Blackberry Key2 vs. Blackberry Key2 LE - podsumowanie

Cena Blackberry Key2 jest dużo wyższa od ceny Blackberry Key2 LE. Różnica wynosi ok. 1000 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że największe zalety telefonu, takie jak funkcjonalna klawiatura i dobrze zoptymalizowane pod kątem biznesowym oprogramowanie zostały w tańszym modelu zachowane, rozsądniejszym wyborem wydaje się być Blackberry Key2 LE.

Z drugiej strony, niektórym użytkownikom brakować może w Key2 LE funkcji gładzika, a gracze mogą odczuć skutki zastosowania przez producenta słabszego procesora i mniejszej ilości pamięci. Wybór powinniśmy uzależnić więc od tego,  w jaki sposób telefon będzie nam służył - czy wyłącznie jako telefon do pracy czy może także do rozrywki.

Szeroki wybór etui na telefon BlackBerry KEY2Szeroki wybór etui na telefon BlackBerry KEY2 LE

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (8)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.