BlackBerry KeyOne i BlackBerry Key2 - porównanie

Niedawno odbyła się premiera nowego flagowca z fizyczną klawiaturą - BlackBerry Key2, bedącego następcą modelu BlackBerry KeyOne z zeszłego roku. Czy producent poprawił specyfikację techniczną w nowym smartfonie? Sprawdziliśmy!

Różnice pomiędzy BlackBerry KeyOne i BlackBerry Key2

Różnice pomiędzy BlackBerry KeyOne i BlackBerry Key2

Smartfony wyglądają bardzo podobnie. Wizualnie różnią się przede wszystkim tylnymi aparatami. Ponadto nowszy model posiada większe klawisze niż poprzednik. Czy pod obudowami telefonów odnajdziemy więcej rozbieżności?

• KeyOne ma wymiary 149,30 x 72,50 x 9,40 mm. Key2 mierzy 151,40 x 71,80 x 8,50 mm.

• Oba smartfony otrzymały 4,50-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1620 px.

• KeyOne posiada baterię o pojemności 3505 mAh. Akumulator Key2 ma nieznacznie mniejszą pojemność - 3500 mAh.

• Starszy model dostępny jest w wersji z 32 GB pamięci na pliki i 3 GB RAMu. Key2 trafił na rynek w wersji z 64 lub 128 GB pamięci wbudowanej i 6 GB pamięci RAM.

• KeyOne wyposażony został w pojedynczy aparat główny o matrycy 12 Mpx, 4x zoom cyfrowy, podwójny, dwutonowy LED, stabilizację AF, EIS i przysłonę f/2.0. Key2 otrzymał aparat główny o matrycy 12 Mpx, podwójny, dwutonowy LED, funkcję AF i jaśniejszą przysłonę f/1.8. Key2 posiada także drugie oczko o matrycy 12 Mpx z podwójnym, dwutonowym LEDem, AF i optyką f/2.6, które pełni także rolę teleobiektywu zapewniającego zoom optyczny.

• Przednie aparaty modeli posiadają matrycę 8 Mpx i sensor FF.

• KeyOne działa w oparciu o układ Qualcomm Snapdragon 625 o taktowaniu 2,00 GHz. Sercem Key2 dużo potężniejszy Qualcomm Snapdragon 660 z zegarem 2,20 GHz.

BlackBerry KeyOne vs. BlackBerry Key2 - podsumowanie

Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, ponieważ KeyOne i Key2 wyglądają bardzo podobnie, producent zdecydowanie poprawił jakość w swoim nowym flagowcu. Pozytywnym zmianom uległy najważniejsze parametry, takie jak pamięć, aparat i procesor.

Szeroki wybór etui na telefon BlackBerry KEYOneSzeroki wybór etui na telefon BlackBerry KEY2

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.