BQ Aquaris X5 - specyfikacja

Hiszpańska firma BQ może nie jest jeszcze tak rozpoznawalna, jak konkurencja z Azji czy ze Stanów Zjednoczonych, ale wiele jej modeli jest zdecydowanie wartych uwagi - chociażby plasujący się w klasie średniej BQ Aquaris X5.

Specyfikacja telefonu BQ Aquaris X5

Tym, co najbardziej wyróżnia model na rynku, nie są rozwiązania techniczne, lecz pięcioletni okres gwarancyjny. Mało który konkurent oferuje gwarancję na podobnych warunkach, a nawet zbliżonych. Jeśli chodzi o cenę urządzenie, kosztuje ono około 239 euro - co dostaniemy za tę cenę?

Telefon Bq Aquaris x5

Aquaris X5 napędzany jest czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 412 o zegarze taktującym do 1,4 GHz. Układ sprzed 2 lat nie jest już “demonem prędkości”, ale przy zastosowanych 2 lub 3 GB RAM jego wydajność jest wciąż na zadowalającym poziomie. Dodatkowo telefon ma także wbudowaną pamięć na pliki i aplikacje użytkownika - w zależności od wersji, 16 lub 32 GB ROM. Urządzenie działa oczywiście na bazie systemu Android w wersji 5.1 Lollipop, która też nie jest już najświeższym wydaniem.

Telefon marki BQ ma 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, a za grafikę odpowiada układ Adreno 306. Na tylnej klapce smartfona znajdziemy standardowo aparat główny, którego rozdzielczość wynosi 13 megapiksela. Aparat firmy Sony o rozdzielczości 4192 na 3104 pikseli, wyposażony w dwie diody doświetlające LED. Smartfon ma też drugi aparat z rozdzielczością 2592 na 1944 pikseli.

BQ Aquaris X5

Aquaris X5 waży 148 gram, a jego bateria ma pojemność 2900 mAh, co jest raczej standardem w świecie średniaków. Model nie ma jednak funkcji szybkiego oraz indukcyjnego ładowania, co pojawia się już w budżetowych modelach. Smartfon od BQ obsługuje oczywiście radio, ma 3,5-milimetrowego audio jacka oraz obsługuje wiele różnych formatów dźwiękowych - między innymi mp3, WAV, AAC, FLAC, AMR oraz OGG. Urządzenie ma również modem LTE oraz podwójny slot do kart SIM.

Jesli ktoś zdecyduje się na zakup Aquarisa X5, nie powinien być zawiedziony. Mimo przeciętnej specyfikacji technicznej, telefon sprawdzi się zarówno jako urządzenie do kontaktu, jak i sprzęt do surfowania po internecie czy obsługi aplikacji rozrywkowych. Jedno, na co warto szczególnie zwrócić uwagę, to brak wbudowanej ochrony wyświetlacza i dość delikatna obudowa. Sam design również nie jest zaawansowany, więc może warto coś z tym zrobić? ;)

Etui na BQ Aquaris X5

Dla posiadaczy modelu Aquaris X5 mamy w etuo ciekawą ofertę na pokrowce oraz folie i szkła ochronne. Już teraz dostępne są dwie bestsellerowe kolekcje silikonowych etui z nadrukami, które skutecznie zabezpieczą telefon, a dodatkowo ozdobią jego plecki. Modne nadruki są nieścieralne, a dopasowany case ma precyzyjne wycięcia na komponenty modelu. Sam materiał etui jest wytrzymały i odporny na zarysowania, a jego czyszczenie jest bardzo proste, gdyż bumper można myć pod wodą. zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu i wyboru etui na BQ Aquaris X5.

Etui na BQ Aquaris X5

Etui na telefon BQ Aquaris X5 - sprawdź

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.40 / 5.0 (17)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.