Brakuje Ci energii? Sprawdź naszą ofertę power banków.

Ile razy zdarzyło Ci się narzekać na rozładowaną baterię (oczywiście w najmniej odpowiednim momencie). W czasach, w których smartfony i tablety wytrzymują na pełnej baterii kilkanaście godzin, przy założeniu że korzystamy z nich naprawdę intensywnie, warto zaopatrzyć się w alternatywne źródło energii. Od dłuższego czasu coraz popularniejsze stają się zatem power banki oraz akumulatory energii.

W niniejszym artykule podpowiemy jak właściwie z nich korzystać, jakie są ich wady i zalety, no i oczywiście, gdzie można je zakupić:)

power bank

Bank energii, ładowarka zewnętrzna, przenośna bateria – pod takimi nazwami ukrywają się wspomniane wyżej power banki. Zasada ich działania jest prosta. Urządzenia te to nic innego jak bardzo pojemna bateria litowo-jonowa lub litowo-polimerowa, taka jak w smartfonach czy tabletach. Z tą różnicą, iż o ile w telefonie znajdziemy maksymalnie baterię o pojemności ok 2500-3000 mAh (miliamperogodzin), to power banki wyposażone są w pojemność nawet do 12000mAh. Co to oznacza? Przykładowo Power bank Forever 12000mAh, dostępny w naszej ofercie, wystarcza by w pełni naładować telefon aż 5 razy. To zatem doskonała alternatywa dla gniazdek czy innych źródeł energii podczas wyprawy do lasu, na wycieczkę czy po prostu podczas długich godzin na uczelni.

 

Co więcej, korzystanie z tych urządzeń jest dziecinnie proste. Wystarczy podłączyć bank energii do smartfonu lub tabletu za pomocą kabla micro usb, dostępnego zazwyczaj w zestawie. Niektóre modele wyposażone są w dodatkowe konektory, takie jak Apple 30 PIN czy Apple Lightnin.

powerbank

Obecnie na rynku znaleźć można różne wielkości i pojemności power banków, od niewielkich banków w formie nie większej od małej latarki, po spore gabarytowo „kombajny” mocy:)

Wszystko zależy od naszych potrzeb i upodobań.

 

Do niewątpliwych zalet tych urządzeń zaliczyć można przede wszystkim ich przeznaczenie. Możliwość naładowania telefonu nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach to niewątpliwie ogromna wygoda i komfort. Sam design banków energii także zasługuje na pochwałę. Możemy bowiem wybrać zarówno niewielkie banki w różnych intensywnych kolorach, jak i stylowe ładowarki z metaliczną fakturą. Co do wad, no cóż, to jest z pewnością kwestia indywidualna, niemniej niektóre wymiary pewnych modeli wydają się odrobinę zbyt wygórowane. Najważniejsze bowiem w moim odczuciu, by powerbank był poręczny, lekki i mieścił się w nawet niewielkiej torebce:) No ale oczywiście wszystko zależy od upodobań.

powerbank

Dość długo trzeba przyznać zajęło nam przygotowanie specjalnej oferty banków energii na etuo.pl, niemniej wybraliśmy dla Was urządzenia sprawdzonego i cenionego na rynku producenta. Marka Forever od lat oferuje wysokiej jakości produkty, tak jest i tym razem. W naszym sklepie znajdziecie powerbanki w trzech pojemnościach: 4000,8000 oraz 12000mAh w trzech kolorach: białym, czarnymi i srebrnym. Zapraszamy!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.