Chipolo – gadżet, który znajdzie Twoje klucze

Jak często zdarza Ci się zawieruszyć w domu klucze lub portfel? Z pewnością pamiętasz, ile czasu i nerwów kosztują gorączkowe poszukiwania. Szczególnie rano, kiedy spieszysz się do pracy, złośliwość rzeczy martwych osiąga apogeum. Jesteś już spóźniony, nie zjadłeś śniadania, nie wypiłeś kawy. Wszystko idzie nie tak, jak powinno. Chyba każdy z nas, choć raz, miał okazję przeżyć ten poranny koszmar.

chipolo

fot. biznessenabler.com

Najwyraźniej twórcy Chipolo na tyle często borykali się z tym problemem, że postanowili stworzyć coś, co upora się z dotychczasową poranną zmorą. Tak właśnie powstał gadżet, który bez trudu znajdzie to, co zgubiłeś.

Na pierwszy rzut oka Chipolo to niewielki, niepozorny krążek z tworzywa sztucznego. Trzy i pół centymetra średnicy sprawiają, że wygląda raczej na breloczek, niż na urządzenie, które ma nas chronić przed "katastrofą". Jednak ten niewielki przedmiot ma bardzo ważną cechę. Stanowi jednocześnie nadajnik, jak i odbiornik bluetooth. Co nam to daje w praktyce?

Wróćmy do dantejskich scen związanych ze scenariuszem zbyt późnej pobudki. Zamiast przetrząsać wszelkie zakamarki mieszkania w poszukiwaniu kluczy, uruchamiamy po prostu odpowiednią aplikację na smartfonie, a na ekranie pojawi się lokalizacja Chipolo. Smartfon pokaże nam, w którym kierunku się udać oraz oceni orientacyjną odległość od celu. Oczywiście producent zadbał, by aplikacja działała pod najpopularniejszymi systemami operacyjnymi. Chipolo obsługuje więc zarówno Androida, iOS, jak i Windows Phone. Zasięg to około 60 metrów – jest to promień, który pozwoli pokryć praktycznie każde mieszkanie. Dodatkowo zamontowana bateria bez problemu wytrzymuje kilka miesięcy, a w razie wyczerpania dość łatwo ją wymienić.

chipolo

fot. crowdgadget.pl

Oczywiście wykorzystanie gadżetu nie ogranicza się tylko do odzyskiwania zagubionych kluczy. Chipolo możemy przypiąć do wielu innych, często gubionych przedmiotów: do pilota, portfela, a nawet... psiej obroży. Gdy z kolei zawieruszymy gdzieś smartfona, gadżet zadziała również w drugą stronę. Wystarczy energicznie potrząsnąć Chipolo, a telefon wyda dźwięk, dzięki czemu bez trudu go odnajdziemy.

Chipolo występuje w czterech wariantach kolorystycznych, od stylowej czerni, poprzez czerwień, zieleń, aż po błękit. Dzięki temu każdy dobierze coś dla siebie. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż z jednego Chipolo może korzystać do czterech urządzeń mobilnych. Jeśli więc cała rodzina ma tendencję do gubienia drobiazgów takich jak pilot, nasz gadżet rozwiąże ten problem.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.