Co daje obiektyw do telefonu?

Telefony komórkowe coraz częściej zastępują użytkownikom profesjonalne aparaty fotograficzne. Kamerki montowane w smartfonach mają lepsze parametry z roku na rok. Jakość zdjęć wykonywanych smartfonami można dodatkowo poprawić za pomocą zewnętrznych obiektywów. Specjalne zestawy soczewek umożliwiają uzyskiwanie niebywałych efektów.

Rodzaje zewnętrznych obiektywów do telefonów

obiektywy do telefonów

W fotografii mobilnej powszechnie stosuje się zestawy obiektywów, które umożliwiają uzyskanie różnorodnych efektów. Produkty te zawierają soczewki makro, szerokokątne oraz typu rybie oko. Efekt makro pozwala powiększanie szczegółów do maksymalnego rozmiaru i fotografowanie detali. Ten rodzaj obiektywu idealnie sprawdzi się podczas robienia zdjęć i filmowania owadów, kwiatów i małych przedmiotów.

Z kolei obiektyw szerokokątny poszerza kąt widzenia. Tradycyjne obiektywy wbudowane w telefonach komórkowych mają zakres widzenia od 30 do 80 stopni. Poprzez zastosowanie obiektywu szerokokątnego jesteśmy w stanie uzyskać kąt widzenia o zakresie aż 120 stopni. Ten rodzaj soczewki doskonale sprawdzi się w fotografii krajobrazowej.

Obiektyw typu rybie oko pozwala otrzymać efekt ujęcia kołowego z nieco wypukłym środkiem. Dzięki takiemu zniekształceniu możemy dodać do naszych zdjęć szczyptę ekspresji artystycznej, dramaturgii, a nawet humoru.

Czy warto korzystać z obiektywów do smartfona?

Zestaw obiektywów do telefonu to z pewnością przydatny gadżet dla użytkowników, którzy lubią robić zdjęcia smartfonami. Tego typu akcesoria stanowią niewielki wydatek i łatwo mieszczą się w kieszeni. Ponadto znacząco poprawiają jakość zdjęć i pozwalają uzyskać wiele ciekawych efektów.

Dzięki zewnętrznym obiektywom jesteśmy w stanie zamienić zwykłego smartfona w profesjonalny aparat fotograficzny. Ciekawe efekty uzyskane dzięki soczewkom sprawią, że nasze zdjęcia będą wyróżniać się pośród fotografii innych użytkowników na Instagramie czy Facebooku. Zestaw obiektywów do telefonu to idealny gadżet na wakacje, który pozwoli w wyjątkowy sposób uwiecznić niezapomniane chwile i pejzaże.

obiektywy do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 5.00 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.