Co robić, gdy nie działa Facebook w telefonie

Facebook to jedna z najważniejszych aplikacji dla wielu użytkowników smartfonów. Co robić, gdy program nie działa prawidłowo i nie możemy za jego pomocą połączyć się ze znajomymi? Podpowiadamy!

Zaktualizuj aplikację

Co robić, gdy nie działa Facebook w telefonie - aktualizacja sklepu play

Sprawdź czy program Facebook w Twoim telefonie zaktualizowany jest do najnowszej wersji. Starsze wersje programów zaczynają po jakimś czasie sprawiać problemy, natomiast aktualizacje naprawiają błędy w aplikacjach.

Zaktualizuj Facebooka w Google Play (Sklep Play>> Moje gry i aplikacje>> Aktualizuj). Możesz również pobrać najnowszy plik Facebook APK ze strony facebook.com/android_upgrade. Jeśli na aktualizację aplikacji brakuje miejsca, wyczyść nieużywaną pamięć w Ustawieniach telefonu.

Aby mieć pewność, że zawsze korzystasz z najnowszej wersji Facebooka, włącz automatyczne aktualizacje aplikacji w Google Play (Sklep Play>> Aktualizuj aplikacje automatycznie).

Usuń i ponownie zainstaluj aplikację

Co robić, gdy nie działa Facebook w telefonie - usuń i ponownie zainstaluj aplikację

Jeśli powyższa metoda nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, odinstaluj Facebooka, uruchom ponownie telefon i jeszcze raz pobierz aplikację ze sklepu Play.

Sprawdź powiadomienia

Co robić, gdy nie działa Facebook w telefonie - sprawdź powiadomienia

Jeśli problemem są niedziałające powiadomienia, włącz je z poziomu systemu (Aplikacje>> Aplikacje i powiadomienia>> Facebook>> Zezwalaj na powiadomienia). W dalszej kolejności sprawdź, czy są one odpowiednio skonfigurowane. W tym celu otwórz aplikację Facebook, a następnie kliknij ikonę trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu ekranu. Przejdź do sekcji: Ustawienia>> Powiadomienia>> Ustawienia Powiadomień i dostosuj sposób otrzymywania powiadomień do swoich potrzeb. 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogły Ci rozwiązać problem. Jeśli tak się nie stało, skontaktuj się z działem technicznym Facebooka: facebook.com/help.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.40 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.