Co robić, gdy słuchawki bluetooth przerywają?

Zakłócenia podczas słuchania ulubionych piosenek bywają bardzo irytujące. W niektórych sytuacjach słuchawki bluetooth mogą nie działać prawidłowo, dlatego dziś podpowiadamy jak rozwiązać ten problem.

Rozwiązywanie problemów z zakłóceniami w słuchawkach bluetooth - instrukcja:

1. Jeśli używasz smartfona ze sparowanymi słuchawkami bluetooth za blisko routera, komputera, mikrofalówki, lodówki lub innego urządzenia emitującego fale radiowe, spróbuj oddalić się od miejsca ich występowania. Urządzenie z włączonym trybem bluetooth pod wpływem fal może nie działać poprawnie.

router

2. Jeżeli słuchasz muzyki z telefonu włożonego do kieszeni spodni, koszuli czy plecaka, zakłócenia mogą wynikać z zakrycia anteny Bluetooth przez Twoje ciało. Spróbuj przenieść smartfona w inne miejsce.

telefon w kieszeni

3. Jeśli w pobliżu Twojego telefonu znajdują się inne urządzenia z włączonym trybem bluetooth, słuchawki najpewniej przez to nie odbierają sygnału poprawnie. Aby rozwiązać ten problem wyłącz funkcję Bluetooth w innych urządzeniach.

telefony

4. W momencie, gdy Twój telefon znajduje się za daleko słuchawek (na przykład w innym pomieszczeniu) i sygnał jest za słaby, muzyka nie będzie odtwarzana bez zakłóceń. Przenieś urządzenie Bluetooth jak najbliżej swoich słuchawek, by rozwiązać problem.

5. Jeśli trzymasz telefon w etui, szczególnie w typie aluminiowego lub pancernego bumpera, może to utrudniać łączność bluetooth ze słuchawkami i powodować przerwy w odtwarzaniu muzyki. Wyjmij telefon z pokrowca i sprawdź, czy słuchawki działają prawidłowo.

pancerne i aluminiowe etui

6. Kiedy odtwarzasz muzykę przesyłaną strumieniowo przez internet, zwiększa się ryzyko wystąpienia zakłóceń. Zamiast strumieniowo transmitować piosenki, odtwarzaj je po uprzednim pobraniu.

7. Jeśli używasz łączności Bluetooth podczas równoległej pracy wielu innych aplikacji, powodujesz obciążenie systemu i w efekcie zakłócenia dźwięku. Wyłącz aplikacje, które są zbędne podczas odtwarzania piosenek.

aplikacje na telefon

słuchawki do telefonu sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (30)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.