Co robić, gdy telefon nie wyświetla połączeń przychodzących?

Niektórzy użytkownicy telefonów z Androidem napotykają problem, gdy ekran smartfona nie aktywuje się podczas połączenia przychodzącego. Telefon nie sygnalizuje również połączenia dźwiękowo. Użytkownik może przekonać się o połączeniu dopiero po odblokowaniu smartfona, a niekiedy konieczne jest nawet otwarcie aplikacji do wybierania numerów. Jak można naprawić taki błąd w urządzeniu?

Jaka jest przyczyna tego, że telefon nie wyświetla połączeń przychodzących?

Problem niesygnalizowania połączeń przychodzących dotyczy telefonów z Androidem, między innymi marki Xiaomi. Przyczyny oraz rozwiązania tej nieprawidłowości różnią się w zależności od generacji urządzenia. Zwykle dotyczą na przykład błędnych aktualizacji, pobrania aplikacji zakłócających prawidłowe działanie aplikacji „Telefon” lub przypadkowej zmiany ustawień przez użytkownika smartfona.

Instrukcja przywrócenia sygnalizowania połączeń przychodzących może różnić się nieco w przypadku smartfonów starszej i nowszej generacji. Największe różnice można zauważyć w smartfonach z systemem operacyjnym Android przed wersją Pie i telefonach z systemem Android 10. Niektóre ustawienia mogą nieco różnić się od siebie także w zależności od interfejsu zastosowanego w danym modelu telefonu. Zwykle jednak działanie jest bardzo podobne i różnią się jedynie nazwy konkretnych opcji w ustawieniach.

Ustawienia połączeń przychodzących - jak włączyć w telefonie ich wyświetlanie?

2. Co robić, gdy telefon nie wyświetla połączeń przychodzących?

Aby ustawić wyświetlanie połączeń przychodzących należy udzielić aplikacji „Telefon” niezbędnych uprawnień do powiadamiania o nadchodzącym połączeniu. Jeśli posiadasz smartfon z systemem operacyjnym Android i nie wyświetla on połączeń przychodzących, stosuj się do poniższej instrukcji. W tym celu:

• przejdź do głównych ustawień telefonu,

• otwórz ustawienia aplikacji,

• odszukaj na liście aplikację „Telefon”,

• wybierz aplikację „Telefon” i przejdź do informacji o aplikacji (oznaczoną na przykład małą literą „i” w rogu wyświetlacza),

• zaznacz opcję „Powiadomienia aplikacji”,

• zmień priorytet połączeń przychodzących na pilny, sygnalizowany zarówno dźwiękiem, wibracją, jak i powiadomieniem na ekranie smartfona,

• upewnij się, że nowe ustawienia zostały zatwierdzone.

Nie mogę odbierać połączeń przychodzących w telefonach z Androidem Pie i Androidem 10 - co robić

1. Co robić, gdy telefon nie wyświetla połączeń przychodzących?

Naprawa niewyświetlania połączeń przychodzących na telefonie z Androidem 10 przebiega podobnie jak w przypadku poprzednich wersji tego systemu operacyjnego. Właściciele telefonów z Androidem 9.0 Pie i Androidem 10 powinni stosować się do poniższej instrukcji:

• odszukaj aplikację „Telefon” w ustawieniach aplikacji,

• przejdź do informacji o aplikacji,

• wybierz opcję „Powiadomienia”,

• zaznacz na liście „Połączenia przychodzące”,

• w osobnej zakładce informacji o aplikacji ustaw priorytet powiadomień na pilny i zaznacz sygnalizowanie o połączeniu dźwiękiem oraz powiadomieniem na wyświetlaczu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji rozwiązałeś problem i możesz już odbierać połączenia przychodzące. Jeśli jednak w dalszym ciągu Twój telefon nie wyświetla połączeń przychodzących udaj się do siedziby swojego operatora lub autoryzowanego serwisu. Nie każdy problem z telefonem można rozwiązać samodzielnie, czasem wynika on z bardziej skomplikowanych nieprawidłowości. Pamiętaj, by przed oddaniem telefonu do naprawy zrobić zapasową kopię bezpieczeństwa. Jak to zrobić pisaliśmy w artykule: Jak zrobić kopię zapasową telefonu? - Android

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.