Co robić, gdy telefon wibruje bez powodu?

Jeśli Twój telefon wibruje bez powodu i pomimo braku powiadomień, przyczyn może być kilka. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Ci sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Przyczyny samoistnych wibracji w telefonie

Przyczyną samoczynnych wibracji w smartfonie mogą być błędy oprogramowania, jak również usterki wynikające z zalania telefonu. Wibracje mogą pojawiać się także podczas ładowania telefonu. Wtedy awaria dotyczy najprawdopodobniej samych akcesoriów, takich jak kabel USB i ładowarka, a nie urządzenia mobilnego.

Wibracje po zalaniu telefonu

zalany telefon

Jeśli Twój telefon miał kontakt z płynem, to najprawdopodobniej zalanie jest przyczyną samoistnych wibracji. W takim przypadku jak najszybciej wyłącz telefon, wyjmij go z etui i poczekaj aż do jego całkowitego wyschnięcia (więcej rad na temat tego jak postępować z zalanym urządzeniem mobilnym znajdziesz w artykule: Zalany smartfon - co robić?) Po osuszeniu telefonu uruchom go ponownie i sprawdź, czy urządzenie działa jak należy. W przypadku dalszych problemów wyłącz telefon i udaj się do najbliższego serwisu.

Wibracje podczas ładowania telefonu  

ładowanie telefonu

Jeżeli smartfon wibruje jedynie podczas ładowania najpewniej oznacza to, że kabel ładowarki jest uszkodzony. W tej sytuacji pomóc może jedynie wymiana kabla USB lub w przypadku ładowarek z nieodpinanym kablem - wymiana całej ładowarki.

Wibracje wynikające z błędów oprogramowania

wyłączanie telefonu

Jeśli możesz wykluczyć powyższe okoliczności, czyli Twój telefon nie został zalany ani nie wibruje podczas ładowania, to w Twoim smartfonie najprawdopodobniej wystąpił błąd oprogramowania. W takim przypadku spróbuj wykonać restart smartfona (wyłącz urządzenie i uruchom ponownie). Jeśli to nie przyniesie skutku, zaczekaj aż bateria w smartfonie całkiem się rozładuje. Następnie podepnij telefon do ładowarki i naładuj go do pełna.

Powiadomienia

powiadomienie poczty na telefonie

Jeśli żadna z powyższych metod nie rozwiązała problemu, upewnij się czy wibracje nie towarzyszą przychodzącym powiadomieniom - na przykład z poczty czy aplikacji social mediowych. Z poziomu ustawień telefonu możesz zarządzać powiadomieniami poszczególnych programów i wyłączyć wibracje oraz dźwięki przychodzących alertów.

ładowarki do telefonów sprawdźKable do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.10 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.