Co robić, gdy tłumaczenie stron w telefonie nie działa?

Dostępna w smartfonach aplikacja Google Chrome pozwala na tłumaczenie obcojęzycznych stron internetowych na język polski. To spore udogodnienie podczas codziennego surfowania po sieci, zwłaszcza jeśli poszukujemy informacji niedostępnych w polskojęzycznych witrynach. Może jednak zdarzyć się, że tłumaczenie stron w telefonie przestaje działać. Jak wówczas przywrócić tę funkcję?

Przywracanie tłumaczenia stron w smartfonie

1. Co robić, gdy tłumaczenie stron w telefonie nie działa?

Aby włączyć tłumaczenie stron w telefonie, należy uruchomić aplikację Chrome, a następnie otworzyć w niej dowolną, obcojęzyczną stronę. Jeśli okienko z propozycją tłumaczenia strony nie pojawi się automatycznie, trzeba stuknąć w trzy pionowo ustawione kropki w prawym górnym roku wyświetlacza. Znajdują się one obok paska wpisywania adresu w Chrome. Z rozwijanej listy wybieramy opcję „Przetłumacz…”. Wówczas na dole ekranu powinna pojawić się pozioma zakładka z opcjami tłumaczenia strony. Smartfon automatycznie rozpoznaje tekst witryny i proponuje tłumaczenie go na język polski. Wtedy wystarczy stuknąć w napis „polski”, aby cała strona została przetłumaczona na rodzimy język.

2. Co robić, gdy tłumaczenie stron w telefonie nie działa?

Obok opcji z tłumaczeniem treści strony na język polski znajdują się podobne trzy pionowe kropki co obok pola wpisywania adresu. Po stuknięciu w nie, można wybrać preferencje co do przyszłego tłumaczenia obcojęzycznych stron. Do wyboru pozostaje stałe tłumaczenie stron, których językiem jest dany język obcy lub nietłumaczenie tych stron. Jeżeli chcesz, by tłumaczenie stron na język polski w telefonie działało nieprzerwanie, wybierz pierwszą opcję.

Tłumaczenie stron w iPhonie

3. Co robić, gdy tłumaczenie stron w telefonie nie działa?

Za tłumaczenie obcojęzycznych stron na język polski w iPhonie odpowiada m.in. funkcja Bing Translator w przeglądarce Safari. Aby ją aktywować, należy pobrać aplikację Bing Search ze sklepu App Store. Po zainstalowaniu aplikacji, uruchom aplikację Safari i otwórz dowolną obcojęzyczną stronę internetową. Następnie w górnym pasku przeglądarki stuknij w ikonkę udostępniania. Pojawi się nowe okienko z różnymi opcjami, między innymi ikonką trzech poziomych kropek z podpisem „Więcej”, w którą należy stuknąć. W rozwijanej liście menu aktywuj opcję Bing Translator, a następnie zatwierdź zmianę poprzez „Gotowe”. Do paska udostępniania powinna zostać dodana ikonka Bing Translator. Możesz skorzystać z niej za każdym razem, gdy znajdziesz się na obcojęzycznej stronie wymagającej tłumaczenia na język polski.

Od jakiegoś czasu posiadacze iPhone’ów mogą korzystać również z aplikacji iTranslate Tłumacz dostępnej w sklepie App Store. Oprócz tłumaczenia obcojęzycznych witryn internetowych na język polski pozwala ona na tłumaczenie dowolnego tekstu lub nagrania głosowego na jeden ze stu różnych języków.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.