Co to jest stacja dokująca i jaką wybrać?

Stacja dokująca to praktyczny gadżet, który zwiększa komfort użytkowania smartfonów. Wyjaśniamy czym jest stacja dokująca i na co zwrócić uwagę przy wyborze tego akcesorium.

Stacja dokująca do telefonu - co to jest i jakie ma zalety?

stacje dokujące

Stacja dokująca to świetna alternatywa dla tradycyjnej ładowarki do telefonu. Akcesorium uwalnia użytkowników smartfonów od problemu plączących się kabli i zapewnia bezpieczne miejsce do przechowywania telefonu.

Stacja dokująca składa się z podstawy, kabla z zakończeniem typu USB, które podłącza się do komputera oraz złącza do telefonu. Pionowe ładowanie zapewnia odpowiedni kąt patrzenia i umożliwia korzystanie ze smartfona podczas zasilania. Jest to duża zaleta, która odróżnia stacje dokujące od tradycyjnych ładowarek sieciowych.

Akcesorium idealnie sprawdzi się dla osób pracujących za biurkiem, borykających się z problemem ograniczonej powierzchni na blacie. Kompaktowe urządzenie uwalniające od problemu związanego z nadmiarem kabli na biurku to duże ułatwienie dla każdego pracownika.

Stacja dokująca to nie tylko gadżet biurowy. Akcesorium przyda się także w domu, gdzie również mamy do czynienia z dużą ilością kabli.

Jak wybrać stację dokującą do telefonu?

ładowarka indukcyjna i stacja dokująca

Wybierając stację dokującą powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj złącza, przez które smartfon będzie podpinany do akcesorium. Do wyboru mamy stacje dokujące z różnymi gniazdkami, na przykład microUSB, USB-C, czy jak w przypadku smartfonów Apple ze złączami lightning. Przed zakupem stacji dokującej należy sprawdzić wtyk smartfona, by akcesorium synchronizowało się z urządzeniem.

Nie bez znaczenia jest też waga gadżetu. Stacja powinna być odpowiednio ciężka ze zlokalizowanym jak najniżej środkiem ciężkości, by zapobiec ewentualnemu upadkowi urządzenia. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla zasilającego.

Również istotna rzecz to ogólna jakość wykonania i design. Akcesorium powinno być gustowne i wytworzone z wysokiej jakości materiałów. Niektórzy producenci, jak na przykład firma Forever, oferuje akcesoria do Apple iPhone w różnych kolorach: srebrnym, złotym i różowo-złotym.

sprawdź stacje dokujące

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.50 / 5.0 (22)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.