Co wiemy o iPhonie 6s

Już we wrześniu premiera dwóch najnowszych iPhone’ów marki Apple. Pewnie wielu z Was zastanawia się, jak będą wyglądały iPhone 6s i 6s Plus. Jaka pamięć, narzędzia, akcesoria? Odpowiemy na te i inne Wasze pytania. Mamy przecieki o nowym modelu iPhone’a!

nowy iphone 6s


Jaka obudowa?

Od strony zewnętrznej iPhone 6s będzie odświeżeniem poprzedniej wersji. Inżynierowie z Apple zrobili to samo w przypadku wcześniejszych modeli urządzenia. Pierwsze zdjęcia pozwalają przypuszczać, że producent jeszcze nie zdecydował się na zastosowanie podwójnego aparatu, lecz przypuszczalnie zrobi to w iPhonie 7. Wymiary będą identyczne jak w standardowej "szóstce", więc wielkość wyświetlacza też nie ulegnie zmianie.
iPhone 6s prezentuje się nad wyraz elegancko. Tylko ten plastik może nieco psuć efekt... A może będzie ciekawie kontrastującym elementem? Ocenę pozostawiamy Wam. Ułożenie złącz i otworów również będzie identyczne jak w klasycznej szóstce.


A co w środku?
Prawdziwe zmiany pojawią się we wnętrzu smartfona. iPhone 6s będzie dysponował:

  • 12-megapikselowym aparatem z technologią RGBW,
  • przednią kamerką z możliwością kręcenia FullHD i robienia panoram,
  • zdecydowanie bardziej wytrzymałym stopem aluminium 7000,
  • w sercu procesorem Apple A9 plus 2 GB pamięci RAM,
  • technologią Force Touch,
  • dużo większą rozdzielczością wyświetlacza i FullHD.

Dodatkowo iPhone 6s Plus prawdopodobnie będzie posiadał ekran 2K. Duża innowacja, trzeba przyznać.


Pamięć 16 GB czy 32 GB?

Spekulacje dotyczą również wielkości pamięci użytkowej. Najnowsza wersja systemu iOS 9 z multum aplikacji zajmuje coraz więcej miejsca. Aby nie zmuszać użytkowników do deinstalacji ulubionych aplikacji, firma Apple chce wprowadzić na rynek iPhone’y ze standardem pamięci użytkowej w wysokości 32 GB RAM. Ta wersja będzie modelem podstawowym, natomiast maksymalna wielkość pamięci użytkowej wyniesie 128 GB RAM!
Czy Apple wprowadzi te zmiany już w najnowszych iPhonie? Przekonamy się we wrześniu!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.