Co zmieni nowy Android "N"?

Kilka dni temu odbyła się konferencja Google I/O, podczas której został poruszony temat nowego Androida. Niestety producent nie zdradził za wiele szczegółów, a jedynie wytłumaczył kilka spornych kwestii dotyczących automatycznych aktualizacji. Co zatem zaoferuje nam nowe oprogramowanie, które pojawi się jeszcze przed końcem lata?


Zdjęcie: lifehacker.com

Android oznaczony literką “N” nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Google czeka na propozycje internautów, choć nieformalnie, na wersję 7.0 mówi się Nutella. Imię dla kolejnego robocika wciąż można proponować na stronie: www.android.com/versions/name-n

Nowy system to przede wszystkim zmiana w aktualizacjach. Zautomatyzowanie ich spowoduje zanik starych wersji oprogramowania, a użytkownicy przestaną czekać, aż wyjdzie odpowiednia wersja na ich model urządzenia. “N” będzie automatycznie pobierał uaktualnienia zarówno oficjalne, jak i łatki od operatorów sieci, a następnie instalował je w tle. Zadowoleni będą także gracze, a to wszystko za sprawą wprowadzonego Vulkan API. Spowoduje on wzrost wydajności gier, a także wydłuży pracę urządzenia. Dodatkowo pojawi się Multi Window, który da możliwość podziału ekranu na dwie aplikacje! To nie koniec nowości, gdyż do listy wprowadzonych innowacji można dodać również blokadę numeru telefonu z poziomu systemu czy nowe okna wielozadaniowe.


Zdjęcie: mobilnyswiat.com

O “Nutelli” wiemy całkiem sporo, a to wszystko za sprawą wycieków informacji od samego producenta, jak i od beta testerów. Jednakże ostatnio głośnym tematem był Android “O” - kolejna wersja systemu. Wszystko za sprawą firmy Motorola, która ogłosiła, iż smartfon Moto G4 Plus otrzyma aktualizację “N”, a później “O”! Trzeba przyznać, że producent bardzo odważnie wprowadził taki komunikat do reklamy - jeszcze niedawno nie było wiadomo za wiele o “Nutelli”, a co dopiero o jej następcy. Czy rzeczywiście telefon spełni wymagania systemowe kolejnego Androida, musimy niestety jeszcze trochę poczekać.


Zdjęcie: komputerswiat.pl


Zdjęcie z okładki: venturebeat.com

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (9)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.