Co zrobić, gdy iPhone pokazuje złą godzinę?

iPhone automatycznie ustawia godzinę wyświetlaną w swoim systemie operacyjnym. Niekiedy może jednak zdarzyć się sytuacja, w której czas na Twoim iPhonie nie jest wyświetlany prawidłowo. Jakie mogą być tego przyczyny i co zrobić, gdy iPhone pokazuje złą godzinę?

Sprawdź, czy używasz najnowszej wersji systemu iOS

1. Co zrobić, gdy iPhone pokazuje złą godzinę?

Jeżeli Twój iPhone źle wyświetla godzinę, zazwyczaj może odpowiadać za to nieaktualna wersja systemu iOS. Możliwość pobrania aktualizacji sprawdzisz w ogólnych ustawieniach systemu operacyjnego, w zakładce „Uaktualnienia”. Podłącz telefon do ładowarki, połącz urządzenie z siecią Wi-Fi, a następnie zainstaluj dostępną aktualizację.

Zweryfikuj godzinę na zsynchronizowanym komputerze

Czasem iPhone pokazuje złą godzinę, ponieważ został zsynchronizowany z komputerem, na którym również wyświetlana jest błędna godzina. W takiej sytuacji należy najpierw ustawić poprawną godzinę na komputerze. iPhone zaktualizuje się automatycznie i nie będzie trzeba zmieniać jego ustawień.

Zmień ustawienia swojego iPhone’a

Zła godzina na iPhonie to również często efekt manualnego ustawiania czasu. W ogólnych ustawieniach iPhone’a możesz włączyć automatyczne ustawianie daty i czasu. Telefon samodzielnie ustawi wtedy godzinę na podstawie strefy czasowej, w której się znajduje. Warto mieć przy tym włączoną lokalizację iPhone’a, ponieważ to na jej podstawie urządzenie wykrywa swoje położenie. Przejdź do ustawień prywatności, następnie wybierz usługi lokalizacji i usługi systemowe, gdzie włączysz ustawienia strefy czasowej.

Ręczne ustawianie godziny

W niektórych przypadkach konieczna może okazać się rezygnacja z automatycznego ustawiania daty i godziny przez iPhone. Automatyczne ustawianie daty i godziny nie jest wciąż możliwe na przykład w przypadku przebywania w niektórych regionach świata. Wówczas możesz ustawić godzinę samodzielnie. Wystarczy, że przejdziesz do ogólnych ustawień i wybierzesz sekcję daty i czasu. Wyłącz opcję ustawiania automatycznego. Teraz możesz ręcznie wprowadzić strefę czasową i prawidłową godzinę.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.