Co zrobić, gdy telefon nie czyta karty pamięci?

Karty microSD są niezwykle praktyczne, ponieważ umożliwiają rozszerzenie wewnętrznej pamięci masowej telefonu. Niestety czasami zdarza się, że nasz telefon nie czyta karty pamięci poprawnie. W dzisiejszym artykule opisujemy najczęstsze problemy z kartami microSD i podpowiadamy, jak poradzić sobie z usterkami.

Sytuacja 1. Chip karty microSD jest brudny

Powodem problemów z odczytem karty pamięci jest najczęściej gromadzący się na jej powierzchni kurz i brud.

karta pamięci

Spróbuj delikatnie przeczyścić metalowy obszar karty za pomocą delikatnej mikrofibry nasączonej wodą. Następnie gdy karta wyschnie, włóż ją ponownie do smartfona.

Sytuacja 2. Styki w gnieździe microSD są powykrzywiane

Częste wkładanie i wyciąganie karty pamięci z telefonu może doprowadzić do powyginania się styków w slocie karty SD. Zajrzyj do gniazda microSD i spróbuj z powrotem wyprostować styki przy użyciu wykałaczki.

Sytuacja 3. Na karcie pamięci pojawiły się błędy

karta pamięci

Niekiedy przyczyną problemów z kartą jest uszkodzony system plików. Sformatuj kartę pamięci wybierając "Ustawienia telefonu", a następnie zakładkę "Karta SD i pamięć telefonu". Wybierz polecenie "odinstaluj kartę pamięci SD" i "Formatuj kartę pamięci SD". Miej na uwadze, że formatowanie usunie wszystkie pliki zapisane na karcie.

Sytuacja 4. Karta została zainfekowana wirusem lub oprogramowaniem szpiegującym

wirus na telefonie

Zdarza się, że powodem problemów z kartą pamięci jest wirus. Włóż kartę microSD do komputera i przeskanuj ją za pomocą specjalistycznego oprogramowania antywirusowego.

karty pamięci sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.40 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.