Co zrobić, gdy telefon się zawiesił?

Gdy zawiesi się telefon z wymienną baterią, wystarczy wyjąć akumulator z obudowy, by urządzenie zostało zrestartowane i przywrócone do działania. W smartfonach z konstrukcją typu unibody, sprawa wygląda jednak nieco inaczej. Jak poradzić sobie problemem nieodpowiadającego na komendy telefonu, który nie ma wymiennej baterii? Podpowiadamy!

Co robić, gdy zawiesił się telefon z Androidem?

Gdy telefon z Androidem nie odpowiada, należy wykonać miękki reset urządzenia (zob. także: jak zresetować telefon?). Większość smartfonów z tym systemem operacyjnym (Samsung, HTC, Xiaomi, LG czy Huawei), restartuje się w następujący sposób:

telefon huawei, który się zawiesił

1. Przytrzymaj równocześnie przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności przez około 10 - 15 sekund.

2. Gdy na ekranie pojawi się logo producenta, oznacza to że telefon się restartuje i musisz chwilę poczekać.

3. Gdy telefon ponownie się włączy, możesz znów korzystać z urządzenia.

Niektóre modele telefonów z Androidem restartuje się nieco inaczej. Jeśli więc powyższy sposób nie zadziała, spróbuj następujących kombinacji:

telefon, który się zawiesił

1. Przytrzymaj przycisk zasilania przez około 15 sekund. Gdy na ekranie pojawi się logo producenta, a po chwili telefon ponownie się włączy, oznacza to, że proces przebiegł pomyśle.

2. Jeśli jednak powyższy sposób nie zadziałał, spróbuj przytrzymać jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności, przez około 10 - 15 sekund

Co zrobić, gdy zawiesił telefon z iOS?

iPhone który się zawiesił

Jeśli Twój iPhone się zawiesił, to podobnie jak w przypadku telefonów z Androidem, należy go zrestartować. Aby to zrobić wykonaj poniższe kroki:

1. Przytrzymaj przycisk wybudzania i przycisk Home równocześnie, przez około 10 sekund.

2. Gdy na ekranie pojawi się logo Apple, oznacza to, że iPhone się restartuje.

3. Gdy urządzenie się wyłączy i włączy ponownie, będzie można z niego korzystać. 

Jak widzisz wykonanie restartu smartfona nie jest skomplikowane, więc gdy telefon odmówi Ci posłuszeństwa, będziesz w stanie w każdej chwili poradzić sobie z tym problemem. Jeśli Twój telefon zaczął coraz częściej się zacinać, zapoznaj się z radami w artykule: Co zrobić, gdy telefon się zacina?

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.