Co zrobić, żeby iPhone automatycznie łączył się z urządzeniem Bluetooth?

iPhony posiadają funkcję automatycznego łączenia się nie tylko z akcesoriami Apple, ale również urządzeniami Bluetooth innych marek. Pozwala to na przykład na błyskawiczne odtwarzanie muzyki na głośnikach bezprzewodowych lub bezproblemowe korzystanie z opasek do pomiaru aktywności fizycznej. Aby aktywować automatyczne połączenie pomiędzy sprzętami, należy jednak odpowiednio skalibrować.

Automatyczne włączanie Bluetooth dla wybranego urządzenia

W zależności od aplikacji dedykowanej danemu urządzeniu Blueetoth iPhone może stale wyświetlać komunikat o konieczności włączenia funkcji Bluetooth specjalnie dla danego akcesorium. iPhone może jednak włączać Bluetooth także automatycznie, jeśli zmienimy jego ustawienia prywatności. Należy po kolei:

1. Otworzyć ustawienia iPhone’a.

2. Wybrać kategorię „Prywatność”.

3. Stuknąć opcję „Bluetooth”.

4. Włączyć Blueetoth dla aplikacji dedykowanej posiadanemu akcesorium, na przykład głośnikowi bezprzewodowemu.

Parowanie iPhone’a z urządzeniem Bluetooth

To jeszcze nie koniec ustawień. Dla automatycznego łączenia iPhone’a z urządzeniem Bluetooth konieczne jest dodatkowo sparowanie obu sprzętów:

1. Otwórz ustawienia iPhone’a.

2. Wybierz zakładkę „Bluetooth”, włączając w niej ten sposób komunikacji. Nie zamykaj jeszcze tego okna ustawień.

3. Włącz wybrane akcesorium, w razie potrzeby aktywując na nim tryb parowania.

4. Poczekaj, aż akcesorium zostanie wykryte przez iPhone’a.

5. Aby sparować iPhone’a z urządzeniem Bluetooth, stuknij w jego nazwę na ekranie.

6. W zależności od urządzenia iPhone może połączyć się automatycznie lub wyświetlić okno do wpisania klucza dostępu. Taki kod powinien znajdować się na pudełku urządzenia lub w jego instrukcji obsługi.

7. Po prawidłowym sparowaniu urządzenie Bluetooth powinno wyświetlić się w zakładce „Moje urządzenia” w ustawieniach Bluetooth na iPhonie.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.