Co zrobić żeby telefon się szybciej ładował?

Niemal każdy użytkownik smartfona spotkał się choć raz z sytuacją, gdy bateria jego urządzenia zaczęła wyczerpywać się w chwili, gdy telefon był najbardziej potrzebny. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak skrócić czas ładowania telefonu do minimum, by w takich przypadkach móc jak najszybciej ponownie korzystać z urządzenia.

Przyspieszanie ładowania telefonu

Aby Twój telefon szybciej się ładował, zastosuj się do poniższych wskazówek:

1. Wyłącz smartfona - gdy telefon jest wyłączony nie pobiera prądu, dzięki czemu więcej energii dostaje się do baterii.

wyłącz telefon, by szybciej się ładował

2. Włącz tryb samolotowy - uruchomienie trybu samolotowego sprawia, że wyłączają się moduły odpowiedzialne za szukanie sygnału. To z kolei zwiększa efektywność ładowania.

3. Wyloguj się z portali społecznościowych - jeśli nie chcesz rezygnować ze wszystkich funkcji telefonu, wstrzymaj się chociaż od przeglądania portali społecznościowych, które zabierają najwięcej energii.

4. Stosuj sprawdzone akcesoria - korzystanie z wątpliwej jakości ładowarek i kabli (np. uszkodzonych lub z chińskich aukcji) grozi uszkodzeniem baterii i obniżeniem efektywności jej ładowania. Używaj jedynie akcesoriów ze znakiem jakości CE.

stosuj sprawdzone ładowarki, by telefon szybko się ładował

5. Używaj ładowarki sieciowej, zamiast portu USB - ładowarka podłączona do gniazdka naładuje telefon szybciej, niż kabel podpięty do USB komputera.

używaj ładowarki sieciowej, by telefon szybciej się ładował

6. Trzymaj telefon w chłodnym miejscu - wysokie temperatury mają negatywny wpływ na wydajność i żywotność baterii. 

Stosowanie się do powyższych zaleceń sprawi, że Twój telefon nie tylko naładuje się szybciej, ale również jego bateria dłużej zachowa sprawność. Pamiętaj, że można łatwo uniknąć sytuacji, w których konieczna jest rezygnacja z korzystania ze smartfona z tego powodu, że ma on wyczerpaną baterię. Jeśli zaopatrzysz się w powerbank, będziesz mieć zapasową energię do telefonu zawsze przy sobie!

pojemne power banki sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.90 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.