Wygląda na to, że pamięć podręczna jest wyłączona w twojej przeglądarce.
By w pełni cieszyć się naszą stroną, upewnij się, że włączyłeś pamięć podręczną w swojej przeglądarce.

  Schowek ()

Czy jest sens zakładać folię ochronną na tablet?

Tablety różnią się wieloma cechami – rozmiarami, mocą procesorów, jakością wyświetlanego obrazu i wieloma innymi parametrami. Mogą też mieć bardzo rożne zastosowania – od czysto służbowych, a więc modeli typowo biznesowych, aż po urządzenia służące nieomal tylko do rozrywki. Jednak wszystkie mają jedną podstawową cechę wspólną – są delikatne i kruche.

Niestety, upadek nawet z niewielkiej wysokości może skończyć się dla tabletu pęknięciem ekranu. W najlepszym razie – drastycznie zmniejsza to komfort użytkowania urządzenia, w najgorszym – może czekać nas kosztowna naprawa, by w ogóle móc w jakikolwiek sposób korzystać z urządzenia. Nierzadko taka usługa będzie kosztować niemal tyle, co nowe urządzenie podobnej klasy.

Jednak pęknięcie to nie jedyna zagrożenie czyhające na nasz wartościowy sprzęt. Wiadomo bowiem, że gadżety elektroniczne, jak każde inne dobra, zużywają się. Pomijając już takie powszechne zdarzenia, jak przypadkowe zadrapanie ekranu kluczami czy pierścionkiem, to od ciągłego użytkowania, wsuwania i wysuwania z kiszeni torby, czy nawet z etui – ekran tabletu po prostu się rysuje. Często zaczyna się od miniaturowych zadrapań, nie zawsze na początku widzianych gołym okiem, lecz już one potrafią zmniejszyć jakość wyświetlanego obrazu i komfort użytkowania. Tym bardziej, że zużycie szybko postępuje – w rysy wdziera się kurz, czy nawet tłuszcz z palców, co powoduje, iż niechciane żłobienia i otarcia stają się coraz bardziej widoczne. Nierzadko się zdarza, że już po kilku tygodniach, a nawet dniach od zakupu, ekran tabletu wygląda nieestetycznie.

tablet

fot. sonymobile.com

Jak więc temu przeciwdziałać? Dobrym pomysłem jest zakup folii ochronnej do tabletu. I to z co najmniej trzech powodów:

Po pierwsze, jest to rozwiązanie tanie. Koszt pojedynczej folii zwykle nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Biorąc pod uwagę cenę samego tabletu – stanowi ona niewielki ułamek wartości urządzenia, a pomoże znacząco przedłużyć jego żywotność i komfort użytkowania.

Po drugie, jest po prostu skuteczne. Folia zabezpieczy przed większością poważnych uszkodzeń. Pozwoli uniknąć pojawienia się na ekranie rys i pęknięć, dodatkowo maskuje już te istniejące. W przypadku gdy na samej folii pojawią się skazy, czy przebarwienia, można ją wymienić.

Jest to trzecia przewaga folii, gdyż jest to rozwiązanie łatwe. Przyklejenie folii to prosty zabieg, który nie zabierze nam zwykle więcej, niż kilka minut. Dobór rozmiaru też nie powinien sprawić problemu. Większość producentów przygotowuje folie do konkretnych modeli, możemy też wybrać folię uniwersalne, a w razie potrzeby, po prostu ją przyciąć. Gdy folia się zużyje, można ją odkleić i zastąpić nową.

folia ochronna

Podsumowując, folia ochronna to niezwykle skuteczne, a jednocześnie śmiesznie tanie rozwiązanie, które ochroni nasz sprzęt i pozwoli cieszyć się nim dłużej. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziecie folie i szkła ochronne zarówno na większość modeli telefonów, jak i tabletów, dzięki czemu wyszukanie idealnie dopasowanej do danego modelu urządzenia ochrony jest znacznie prostsze.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY SKLEP.KSKD.PL. Ocena: 4.40 / 5.0 (11)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.