Czy magnes w etui szkodzi telefonowi?

Producenci smartfonów nie podają informacji, czy akcesoria z magnesami negatywnie wpływają na działanie telefonów. Wiele osób uważa jednak, że magnetyczne etui szkodzą funkcjonowaniu urządzeń mobilnych. Jak jest naprawdę? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Magnetyczne etui - opinie

jednokolorowe etui z klapką elegance flex

To prawda, że smartfony nie najlepiej współpracują z silnymi magnesami. Stąd też pojawiła się wątpliwość, czy magnetyczne kabury nie zaburzają funkcjonowania urządzeń. W internecie trwają na ten temat zagorzałe spory.

Zwolennicy magnetycznych pokrowców uważają, że magnesy w etui są praktyczne, chronią telefony przed wypadaniem oraz ułatwiają ich wyciąganie jedną ręką. Przeciwnicy natomiast wskazują, że silne magnesy mogą źle wpływać na czas pracy akumulatora, powodować samoczynne odblokowywanie się ekranu, szkodzić wyświetlaczowi, a nawet skracać żywotność procesora i podzespołów.

Etui z magnesem - szkodliwe czy bezpieczne?

Na funkcjonowanie smartfonów może niekorzystnie wpływać bardzo duża siła magnesów. W kaburach stosowane są natomiast bardzo małe magnesy o niewielkiej sile, które zapobiegają jedynie przypadkowemu otworzeniu się etui. Nie ma więc możliwości, by magnes znajdujący się w pokrowcu mógł w jakikolwiek sposób zagrażać elektronice urządzenia.

Magnesy można często odnaleźć w oryginalnych akcesoriach od producentów smartfonów. Są obecne nie tylko w etui, ale także w innych produktach jak np. uchwyty samochodowe. Magnetyczne etui są też dostępne w większości autoryzowanych salonów operatorów telefonicznych.

Gdyby więc magnesy w akcesoriach gsm w jakikolwiek sposób miały zagrażać działaniu urządzeń, produkty te na pewno nie byłyby sprzedawane przez producentów i operatorów.

Bezpieczne i modne magnetyczne kabury

kolorowe etui z klapką flip fantastic

W ofercie sklepu etuo posiadamy mnóstwo stylowych pokrowców z klapką z bezpiecznym,  magnetycznym zapięciem. Niewielki magnes zapobiega samowolnemu otwieraniu się futerału i jednocześnie nie wpływa negatywnie na funkcjonowanie smartfona. Elegancki pokrowiec z klapką wykonany został z przyjemnej w dotyku skóry ekologicznej i wykończony ozdobnymi przeszyciami na brzegach.

Wewnątrz futerału znajduje się silikonowe etui, które dodatkowo chroni urządzenie przed uszkodzeniami i utrzymuje je w stabilnej pozycji, nawet podczas upadków i uderzeń. Futerał posiada wszystkie niezbędne wycięcia na złącza i komponenty danego modelu telefonu, jak głośnik, aparat, czy wejście audio. Etui z klapką dostępne są w wersjach jednokolorowych, jak i z modnymi nadrukami.

etui z klapką sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.90 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.