Czy telefony Huawei są kompatybilne z zegarkami Samsung?

Chociaż w przeszłości koreański producent elektroniki blokował możliwość korzystania ze swoich zegarków poprzez telefony innych marek, w przypadku najnowszych modeli zegarków typu smart watch uległo to zmianie. Niezależnie od tego jakiej marki posiadasz smartfon z Androidem, możesz korzystać z zegarków Samsung, takich jak Galaxy Watch lub Galaxy Watch Active.

Kompatybilność telefonów Huawei z zegarkami Samsung

1. Czy telefony Huawei są kompatybilne z zegarkami Samsung?

Aby wykorzystywać pełen potencjał każdego smart watcha, konieczna jest jego prawidłowa kalibracja ze smartfonem. Każdy zegarek typu smart posiada dedykowaną aplikację, którą instaluje się na telefonie i można sprawdzać w niej zaawansowane statystyki oraz parametry zbierane przez urządzenie. Przez wiele lat oprogramowanie zegarków Samsung działało wyłącznie na smartfonach Samsung. Wynikało to przede wszystkim z łatwiejszego konstruowania aplikacji, która nie musiała być kompatybilna z całym systemem Android, tylko z zawężonym oprogramowaniem Samsung. Ponadto, jeszcze kilka lat temu to właśnie smartfony marki Samsung były najczęściej wybieranymi telefonami na świecie. Dziś rynek smartfonów jest znacznie bogatszy, a producenci muszą iść na kompromisy.

Dlaczego najnowsze Galaxy Watch są kompatybilne z telefonami Huawei?

Od pewnego czasu Samsung postanowił tworzyć akcesoria elektroniczne, z których mogą korzystać posiadacze smartfonów różnych marek. Jedyna ich kompatybilność musi dotyczyć systemu operacyjnego Android. Na stronie producenta zegarków Galaxy Watch można znaleźć długą listę możliwych do zsynchronizowania urządzeń, choć warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach jest ona niekompletna. Wynika to przede wszystkim z dynamicznie rozrastającego się rynku smartfonów, w którym nie ma wręcz miesiąca bez zaprezentowania nowego flagowca.

Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy posiadany przez Ciebie smartfon Huawei jest kompatybilny ze smart watchem Samsunga, istnieje prosty sposób, by to zweryfikować. Po pierwsze, jeśli Twój telefon miał premierę w ciągu ostatnich dwóch lat, na pewno będzie działać ze smart watchem Samsung. Jeżeli smartfon jest nieco starszy, wówczas najlepiej poszukać informacji na temat jego kompatybilności ze smart watchami na forach internetowych. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś przed Tobą próbował już to zweryfikować.

Czy można korzystać ze wszystkich funkcji zegarków Samsung na telefonach Huawei?

2. Czy telefony Huawei są kompatybilne z zegarkami Samsung?

Jak już wcześniej wspomniano, Samsung korzysta ze specjalnego, niestandardowego oprogramowania, dzięki czemu niektóre funkcje jego zegarków smart zostały zaprojektowane specjalnie dla smartfonów marki Samsung. Jeżeli zatem chcesz wykorzystać pełen potencjał swojego Galaxy Watch na smartfonie Huawei, musisz dostosować oprogramowanie swojego urządzenia do pełnej synchronizacji danych.

Aby korzystać z zegarka Galaxy Watch na telefonie Samsung, wystarczy jedynie pobrać i zainstalować aplikację Galaxy Wearable, występującą również pod nazwą Samsung Gear, ze sklepu Google Play. Aplikacja udostępnia wszelkie informacje o zegarku, a także pełni rolę zaawansowanego menedżera personalizującego funkcje akcesorium. W przypadku zainstalowania aplikacji Galaxy Wearable na smartfonie marki Huawei konieczna jest jednak instalacja dodatkowej aplikacji o nazwie Galaxy Watch Plugin. Dzięki drugiej aplikacji Twój smartfon będzie mógł swobodnie synchronizować dane z akcesorium, udostępniając mu na przykład informacje z kalendarza czy dokładną lokalizację. Po instalacji Galaxy Watch Plugin Twój smart watch Samsung działa na telefonie Huawei tak samo efektywnie jak na jakimkolwiek smartfonie Samsung.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.50 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.