Czy warto kupić drewniane i laminowane etui na telefon? - Recenzja pokrowców Wood Case i Graver Case

Drewniane i laminowane etui cieszą się obecnie ogromną popularnością. Obudowy te oficjalnie zaliczane są do segmentu premium. Czy słusznie? Przetestowaliśmy te produkty, by przekonać się o ich jakości i skuteczności. 

Drewniane etui na telefon Wood Case

drewniane etui

Przez ostatnie trzy miesiące mieliśmy okazję testować etui Wood Case z drewna dębowego, dedykowane modelowi iPhone XS Max. Pokrowiec z jakim mieliśmy do czynienia był gładki (bez graweru). Jedyną ozdobą było niewielkie logo producenta umieszczone w dolnej części plecków. 

Postaramy się teraz przybliżyć Wam nieco nasze wrażenia po użytkowaniu pokrowca. 

Wygląd i budowa

wygląd drewnianego etui

Już samo pudełko przykuło naszą uwagę. Opakowania drewnianych pokrowców Wood Case są eleganckie i gustowne, co sprawia, że od razu widać, że są to produkty premium. Po wyjęciu etui z pudełka również się nie zawiedliśmy. Pokrowiec wyglądał naprawdę stylowo, a zarazem solidnie. Oprócz drewna, pokrowce Wood Case składają się bowiem z utwardzonej gumy silikonowej (TPU) oraz plastikowej płytki, mającej na celu usztywnianie korpusu smartfona. 

Jak wspomnieliśmy, do naszych testów otrzymaliśmy dębowe etui bez graweru. Żółtobrązowa barwa tego drewna przypadła nam do gustu, jednak nie mogliśmy się powstrzymać przed porównaniem jej z innymi dostępnymi “opcjami”. Etui Wood Case produkowane są bowiem z różnych gatunków drzew, m.in. buku, orzecha, olchy i czereśni. Nasze zdania były podzielone i ostatecznie nie zdołaliśmy wspólnie wybrać jednego, najładniejszego egzemplarza.

drewniane etui wzory

Podobnie zresztą było z wzorami. Seria obejmuje bowiem nie tylko gładkie pokrowce, ale również etui grawerami. Każdy wzór na drewnianych pokrowcach Wood Case jest wyjątkowy i naprawdę ciężko jest wybrać ten najlepszy. Motywy zwierząt, roślin czy etnicznych wzorów z pewnością jeszcze bardziej podkreślają naturalny charakter i eko-design futerałów.

Komfort użytkowania, ochrona telefonu i trwałość 

telefon w drewnianym etui

Etui Wood Case spełnia swoją funkcję, czyli odpowiednio chroni telefon przed uszkodzeniami. W ciągu ostatnich trzech miesięcy iPhone XS Max naszego kolegi spadł mu aż siedem razy, a dodatkowo nosił on swojego smartfona luzem w plecaku. Mimo tego na telefonie, ani na futerale nie dostrzegliśmy żadnych uszkodzeń. Delikatne rysy na drewnie powstały dopiero wtedy, gdy celowo i mocno przycisnęliśmy do pokrowca ostre narzędzie. 

Dzięki niezbędnym wycięciom na komponenty i złącza iPhone’a, a także wygodnym nakładkom na przyciski boczne, futerał nie sprawiał żadnych problemów podczas użytkowania. Łatwo było go utrzymać w czystości, ponieważ etui ma matową fakturę, niepodatną na palcowanie. 

iPhone XS Max w futerale Wood Case wydawał się nieco większy. Wynikało to z faktu, że drewniane etui ma mocną konstrukcję i dłuższe ranty nachodzące na front (mające na celu ochronę ekranu urządzenia). Dla niektórych użytkowników może to stanowić wadę. 

Laminowane etui na telefon Graver Case

metalowe etui na telefon

Drugim, testowanym przez nas produktem, było laminowane etui w kolorze srebrnym, dedykowane modelowi Samsung Galaxy S10. Plecki ozdobione zostały grawerem przedstawiającym kompas. 

Przybliżymy Wam teraz nasze spostrzeżenia na temat tego pokrowca. 

Wygląd i budowa

metalowe etui

Etui Graver Case pakowane są w identyczne pudełka, co drewniane Wood Case’y. Już na pierwszy rzut oka, prezentują się więc bardzo ładnie.

Również hybrydowa konstrukcja Graver Case’ów jest taka sama jak w Wood Case’ach, jednak z tą różnicą, że na pleckach, zamiast drewna mamy tu połyskującą, pięknie odbijającą światło, plastikową płytkę imitującą metal.

Zgodnie stwierdziliśmy, że największe wrażenie zrobił na nas jednak grawer. Precyzyjny, geometryczny wzór kompasu wycięty za pomocą lasera od razu zwrócił naszą uwagę.

aluminiowe etui z grawerami

Kompas to jednak niejedyny wzór, jaki mamy do wyboru w przypadku pokrowców z serii Graver Case. Dostępne są też gładkie futerały, bez grawerów, dedykowane osobom szczególnie ceniącym minimalizm. Co więcej, pokrowce różnią się od siebie kolorami płytek, które dostępne są w odcieniach złota, srebra i miedzi.

Komfort użytkowania, ochrona telefonu i trwałość 

Pokrowce Grawer Case bardzo dobrze chronią urządzenia mobilne. Samsung Galaxy S10 naszej koleżanki, po trzech miesiącach intensywnego użytkowania, nie nosił na sobie żadnych śladów uszkodzeń. 

Na powierzchni plastikowej płytki pokrowca można było jednak dostrzec drobne ryski, które powstały w wyniku ocierania się kluczy o etui w damskiej torebce. Na szczęście, zarysowania te były mało widoczne i można było je dostrzec jedynie w mocnym świetle i pod odpowiednim kątem. 

Z uwagi na swoją połyskującą powierzchnię, pokrowce trochę się palcują. Poza tym jednak nie sprawiają żadnych innych problemów. By pozbyć się tłustych śladów, wystarczy przetrzeć płytkę suchą ściereczką.

Podobnie jak drewniane pokrowce Wood Case, etui Graver Case również powiększają optycznie smartfony. Nie wpływa to jednak na wygodę użytkowania telefonu.

Podsumowanie

drewniane i aluminiowe etui

Etui Wood Case i etui Graver Case to z pewnością produkty premium, dedykowane wymagającym użytkownikom. Nie tylko pięknie prezentują się na smartfonach, ale także doskonale je chronią. Za drobne minusy, o których dziś wspominaliśmy, odejmujemy jednak testowanym produktom pół gwiazdki i wystawiamy ocenę 4,5.

ocena - drewniane i aluminiowe etui

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.