Czy warto wykupić ubezpieczenie telefonu?

Wraz z dynamicznym postępem technologicznym smartfony stały się niezwykle zaawansowane i wielofunkcyjne. Jednocześnie nowoczesne urządzenia mobilne są dużo mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż starsze modele. Z uwagi na fakt, że nasze telefony komórkowe towarzyszą nam niemal wszędzie, są też bardziej narażone na liczne wypadki. Często także padają łupem złodziei. Z tego powodu warto rozważyć zakup dodatkowego ubezpieczenia, które ochroni nasz sprzęt.

Zalety ubezpieczania smartfonów

zbity ekran w telefonie

Z obawy przed utratą swoich smartfonów, użytkownicy coraz chętniej decydują się na zakup dodatkowego ubezpieczenia. Pęknięcia ekranów czy zalania są bardzo powszechnymi usterkami i wiążą się z dużymi kosztami naprawy. Szeroką ofertę ubezpieczeń na sprzęt mobilny oferują sklepy, operatorzy jak i towarzystwa ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie smartfona może mieć wiele zalet, ponieważ uwalnia użytkownika od nieprzewidzianych i często wysokich wydatków na naprawy oraz zapewnia pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Większość firm, operatorów i sklepów oferuje swoim klientom ubezpieczenia, które gwarantują smartfonom ochronę nie tylko podczas przebywania w kraju, ale także za granicą. Niektórzy ubezpieczyciele zapewniają nawet swoim klientom telefony zastępcze, gdy ich sprzęt naprawiany jest w serwisie. Firmy oferują najróżniejsze rodzaje ubezpieczeń, których zakres może obejmować zwarcia, upadki, czy zalania urządzeń, a także pęknięcia wyświetlaczy i kradzieże.

Ubezpieczanie smartfona - uwaga na kiepskie oferty!

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z ubezpieczycielem należy dobrze zaznajomić się z zakresem oferowanej przez niego polisy. Najtańsze oferty operatorów i sklepów często nie zabezpieczają smartfonów przed ważnymi zdarzeniami i zawierają wiele ograniczeń. W efekcie po wystąpieniu szkody ubezpieczyciele często odmawiają wypłacenia klientom rekompensaty. Dlatego też tak ważne jest, by dokładnie zapoznać się z zakresem ryzyk, jaki obejmuje polisa.

Kto powinien ubezpieczyć telefon?

smartfon

Wykupienie dobrej polisy powinni rozważyć przede wszystkim Ci posiadacze urządzeń, którzy często doprowadzają do przypadkowych uszkodzeń swojego sprzętu. Ponadto dodatkowa ochrona może przydać się użytkownikom drogich smartfonów, takich jak topowe flagowce i iPhone’y.

Jak jeszcze chronić swój telefon?

etui na telefon i szkło ochronne

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie telefonu podczas codziennego użytkowania jest stosowanie akcesoriów ochronnych, takich jak etui oraz szkła i folie ochronne na ekran. Te praktyczne gadżety w wielu przypadkach mogą okazać się bardziej skuteczne, niż niejedna polisa.

etui na telefon sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.80 / 5.0 (5)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.