Dlaczego telefon przerywa rozmowy?

Użytkownicy urządzeń mobilnych często borykają się z problemem utraty zasięgu i przerywania połączeń telefonicznych. Dziś przyjrzymy się głównym przyczynom tych komplikacji i przedstawimy sposoby ich rozwiązania.

Przyczyna 1. Odległość od wieży telefonii komórkowej

zasięg w telefonie

Jeśli Twój telefon nie pokazuje pasków na ikonie zasięgu, najprawdopodobniej oznacza to, że znajdujesz się w martwej strefie. Martwe strefy powstają w miejscach odległych od wież telefonii komórkowych oraz na terenach, na których znajduje się wiele punktów blokujących sygnał. Do punktów tych należą między innymi: wysokie budynki, wzgórza, góry i drzewa. Ponadto martwe strefy często występują pod ziemią, czyli w miejscach takich jak linie metra i piwnice.

Aby złapać zasięg wyjdź z budynku lub z podziemnego miejsca. Jeśli znajdujesz się na zewnątrz, a mimo tego Twój telefon nie łapie sygnału, spróbuj poprzechadzać się obok większego budynku, drzewa lub wzniesienia. To powinno pomóc zwiększyć moc sygnału.

Przyczyna 2. Problem z telefonem

bateria w telefonie

Jeśli nikt inny poza Tobą nie ma kłopotów z wykonywaniem połączeń, przyczyna problemu może tkwić w Twoim smartfonie. Tego typu trudności pojawiają się, jeśli telefon nie ma zaktualizowanego oprogramowania lub wymaga podłączenia do ładowarki. Sprawdź, czy Twój telefon jest naładowany i czy został zaktualizowany do najnowszej wersji.

Przyczyna 3. Deszcz

deszcz a zasięg w telefonie

Trudności w wykonywaniu połączeń często pojawiają się w ciężkich warunkach pogodowych, ponieważ woda ma tendencję do blokowania sygnału radiowego między wieżą telefoniczną a telefonem. Jeśli utrata zasięgu w telefonie komórkowym podczas złej pogody jest częstym problemem, warto zaopatrzyć się we wzmacniacz sygnału GSM.

etui na telefon sprawdźładowarki do telefonów sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.70 / 5.0 (23)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.