Dlaczego telefon się nagrzewa?

Zjawiskiem, które często niepokoi użytkowników urządzeń mobilnych jest nagrzewanie się smartfonów. Zdarza się, że telefony stają się tak gorące, że nie można ich dotknąć. Wyjaśniamy przyczyny tego stanu rzeczy oraz podpowiadamy jak zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się smartfonów.

Przyczyny nagrzewania się urządzeń

aplikacje na smartfonie

Smartfony nagrzewają się, gdy dużo od nich wymagamy i uruchamiamy naraz zbyt wiele programów i aplikacji. Przegrzanie może być bardzo niebezpieczne dla delikatnej, mobilnej elektroniki.

gra na smartfona

Długotrwałe oglądanie filmów, granie w gry oraz używanie multimediów to główne przyczyny wzrostu temperatury urządzeń. Do nagrzewania się smartfonów przyczynia się również korzystanie z innych funkcji telefonów, takich jak tethering, czy przesyłanie danych przez transfer lub Wi-fi.

W jaki sposób zapobiegać przegrzewaniu się smartfonów?

zmniejszenie jasności wyświetlacza a wpływ na poziom baterii

Aby zapobiegać szkodliwemu przegrzewaniu się smartfonów, należy przede wszystkim wyłączyć energochłonne aplikacje oraz funkcje. Warto także zmniejszyć jasność wyświetlacza. Bateria i procesor będą miały chwilę wytchnienia i telefon się schłodzi. 

znaki ostrzegawcze przed źródłami ciepła

Zdecydowanie należy chronić urządzenia przed ekspozycją na słońce i trzymać je z dala od wszelkich źródeł ciepła, takich jak grzejniki, kominki i piece. Odradza się również przechowywania smartfonów w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach.

ochronne etui na telefon

Niezwykle istotne jest, aby dobrać właściwe  etui na telefon, dopasowane na konkretny model smartfona. Futerał powinien posiadać wszystkie niezbędne wycięcia na złącza i komponenty telefonu, by zapewnić mu odpowiednią wentylację.

sprawdź etui na telefon

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.00 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.