Dlaczego telefon się nagrzewa?
Zjawiskiem, które często niepokoi użytkowników urządzeń mobilnych jest nagrzewanie się smartfonów. Zdarza się, że telefony stają się tak gorące, że nie można ich dotknąć. Wyjaśniamy przyczyny tego stanu rzeczy oraz podpowiadamy jak zapobiegać nadmiernemu przegrzewaniu się smartfonów.
Przyczyny nagrzewania się urządzeń
Smartfony nagrzewają się, gdy dużo od nich wymagamy i uruchamiamy naraz zbyt wiele programów i aplikacji. Przegrzanie może być bardzo niebezpieczne dla delikatnej, mobilnej elektroniki.
Długotrwałe oglądanie filmów, granie w gry oraz używanie multimediów to główne przyczyny wzrostu temperatury urządzeń. Do nagrzewania się smartfonów przyczynia się również korzystanie z innych funkcji telefonów, takich jak tethering, czy przesyłanie danych przez transfer lub Wi-fi.
W jaki sposób zapobiegać przegrzewaniu się smartfonów?
Aby zapobiegać szkodliwemu przegrzewaniu się smartfonów, należy przede wszystkim wyłączyć energochłonne aplikacje oraz funkcje. Warto także zmniejszyć jasność wyświetlacza. Bateria i procesor będą miały chwilę wytchnienia i telefon się schłodzi.
Zdecydowanie należy chronić urządzenia przed ekspozycją na słońce i trzymać je z dala od wszelkich źródeł ciepła, takich jak grzejniki, kominki i piece. Odradza się również przechowywania smartfonów w zamkniętych i słabo wentylowanych pomieszczeniach.
Niezwykle istotne jest, aby dobrać właściwe etui na telefon, dopasowane na konkretny model smartfona. Futerał powinien posiadać wszystkie niezbędne wycięcia na złącza i komponenty telefonu, by zapewnić mu odpowiednią wentylację.