Dlaczego telefon wysyła MMS zamiast SMS? Co robić?

W miarę, gdy pisany przez SMS zyskuje na objętości znaków, w pewnym momencie telefon automatycznie konwertuje go na MMS. Choć większości użytkowników działanie to nie sprawia większych problemów, dla niektórych może stanowić niepotrzebne utrudnienie. Czy możemy zatem zapobiec tej konwersji?

Dlaczego SMS zamienia się w MMS?

1. Dlaczego telefon wysyła MMS zamiast SMS? Co robić?

W wielu telefonach wiadomość SMS po przekroczeniu 150 znaków jest automatycznie zamieniana w MMS. Wysyłanie MMS-ów zamiast SMS-ów nie jest nam na rękę, gdy korzystamy z pakietów o ograniczonej liczbie wiadomości MMS. Możemy też mieć techniczne problemy z ich wysyłaniem, na przykład, gdy w bieżącym momencie nie korzystamy z danych komórkowych. Wiadomość MMS nie dojdzie także do odbiorcy, który nie może odbierać MMS-ów. Wówczas nie dowie się on nawet o naszej próbie kontaktu. W takiej sytuacji lepiej skorzystać ze sprawdzonego SMS-a. Czy jednak oznacza to, że musimy pisać i wysyłać krótkie wiadomości, aby nie ulegały one konwersji? Niekoniecznie.

Jak zapobiec wysyłaniu MMS zamiast SMS?

Istnieje sposób na obejście automatycznej zmiany SMS-ów w MMS-y po przekroczeniu limitu 150 znaków w wiadomości tekstowej. Należy w tym celu pobrać specjalną aplikację, z której od tej pory będziemy wysyłać wiadomości tekstowe w naszym telefonie. Sprawdzona pod tym względem aplikacja, która jest dostępna w sklepie Google Play, to Textra. Oprócz niepożądanego przekształcania SMS-ów w MMS-y, posiada ona również wiele innych, przydatnych funkcji. Możemy przykładowo wyszukiwać wiadomości po dacie lub słowie. Dostosujemy także szczegółowy wygląd komunikatora, zmieniając jego kolory czy wielkość i kształt fontu.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.20 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.