Dlaczego warto zainwestować w ładowarkę od sprawdzonego producenta

Żyjemy w świecie, w którym otaczają nas elektroniczne gadżety. Telefony, tablety, laptopy, a nierzadko również inne sprzęty. Wszystkie mają pewną istotną cechę wspólną - wymagają od czasu do czasu ładowania. Jednak gdy oryginalna ładowarka ulegnie uszkodzeniu, trzeba wybrać się po nową - i tu pojawia się dylemat - wybrać tańszy zamiennik, czy droższy oryginał?

Jeśli spojrzeć na ceny, sprawa wydaje się być przesądzona - odpowiedniki potrafią być nawet kilkanaście razy tańsze od swych markowych kuzynów. Jeśli spojrzymy na specyfikacje techniczną, jest właściwie identyczna. Po co więc przepłacać? Bo cena to jedyne, co przemawia za tanimi odpowiednikami. Natomiast argumentów przeciw jest cała masa.

Wyższa cena ładowarek markowych nie jest podyktowana pazernością producenta. Po prostu tego typu produkty składane są z lepszych jakościowo materiałów oraz spełniają wyższe standardy bezpieczeństwa. A co to wszystko oznacza w praktyce? Po pierwsze, zmniejszone zagrożenie dla naszych urządzeń. Ładowarka, w której występują spadki napięcia nie tylko powoduje, że urządzenie znacznie dłużej będzie się ładowało, ale może też znacznie skrócić żywotność baterii. Dodatkowo spadek napięcia może spowodować utratę danych, a nawet fizyczne uszkodzenie samego urządzenia. Warto podkreślić, że w sytuacji wykorzystania niemarkowej ładowarki zwykle tracimy wszelkie gwarancje producenta - naprawy urządzenia będziemy musieli dokonać odpłatnie. W przypadku powstania zwarcia, wynikającego na przykład z niskiej jakości izolacji w ładowarce, możemy nawet uszkodzić sieć energetyczna w całym domu.

tanie ładowarki sieciowe

Jednak znacznie większym niebezpieczeństwem, z jakim musimy się liczyć wykorzystując niemarkowe ładowarki, jest zagrożenie dla naszego życia. Tu skutki są niezwykle poważne. Urządzenia słabo zaizolowane, wykonane ze słabych jakościowo materiałów szybko się nagrzewają. W takiej sytuacji wystarczy, że na podłączoną ładowarkę zsunie się przypadkowy fragment odzieży a może dojść do pożaru. Jeden z najtragiczniejszych pożarów spowodowany prawdopodobnie właśnie przez przegrzanie się ładowarki, miał miejsce w brytyjskim Shieffeld, gdzie zginęło pięć osób, w tym trójka dzieci. W niektórych przypadkach, spięcie elektryczne może spowodować porażenie użytkownika, a nawet eksplozję urządzenia. Ponieważ ryzyko spięcia jest największe w momencie wpinania do gniazda - a więc w sytuacji, w której pochylamy się nad ładowarką - jest to podwójnie niebezpieczne. Nic dziwnego zatem, że najczęstszymi obrażeniami w takich wypadkach są obrażenia głowy, a szczególnie poważne obrażenia twarzy.

Czy warto więc dla „oszczędzenia”, nierzadko przecież jedynie kilku złotych, narażać się na tak poważne niebezpieczeństwo? Pytanie wydaje się retoryczne. Dlatego na naszej stronie oferujemy ładowarki sieciowe tylko od sprawdzonych producentów z niezbędnymi certyfikatami jakości.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.50 / 5.0 (6)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.