Drewniana kolekcja etui na telefon!

Drewno należy do najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Początkowo służyło jako materiał budowlany oraz energetyczny, a dziś stosuje się je głównie jako ekologiczne tworzywo konstrukcyjne i wykończeniowe. My wykorzystaliśmy motyw drewna w nieco inny sposób - zaprojektowaliśmy specjalną linię pokrowców.

Drewno ma wiele różnych zastosowań, a wszystko zależy od jego właściwości. Poszukując inspiracji do stworzenia nowej kolekcji etui na telefon, natrafiliśmy na bardzo interesujące materiały dotyczące drewna. Oto kilka ciekawostek, które są naprawdę warte uwagi.

  • Drewno na wolnym powietrzu będzie spełniać swoją funkcję przed 20-150 lat, natomiast w pomieszczeniu o regularnej temperaturze i wilgotności wytrzyma nawet 2 tysiące lat!
  • Korzystna relacja pomiędzy masą drewna a jego wytrzymałością, sprawia, że jest znacznie lepszym materiałem konstrukcyjnym niż np. stal węglowa.
  • Znikome przewodnictwo ciepła sprawia, że drewno jest dobrym izolatorem.
  • Drewniane domy mają wewnątrz umiarkowaną wilgotność powietrza, gdyż drewno chłonie jej nadmiar i “oddaje” gdy jest zbyt sucho.
  • Ogrzewanie domu drewnianego jest 2-5 razy mniej kosztowne niż budynków ceglanych i murowanych.

Co prawda, nasze pokrowce na telefon nie są wykonane z drewna, ale wyglądają równie gustownie i nie ucierpiało przy tym żadne drzewo. Drewnianą kolekcję tworzy pięć nadruków, które wspaniale prezentują się na etui. Zainspirowały nas słoje, naturalne spękania oraz srebrzysty i egzotyczny kolor pewnych gatunków drzew. Realistycznie wyglądający nadruk na osłonce nada smartfonowi wyszukanego stylu i nieprzeciętnego uroku.

Etui z motywem drewna to praktyczny gadżet dla osób lubiących styl eco i jednoczenie poszukujących trwałego pokrowca, który dobrze zabezpieczy ich telefon przed zniszczeniem.  Case z TPU jest wytrzymały i bardzo elastyczny, dzięki czemu  dobrze amortyzuje upadki smartfona. Osłonka będzie chroniła telefon przed zarysowaniem i zabrudzeniem, więc urządzenie zachowa świetny wygląd na długi czas. Akcesorium będzie także dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która kocha naturę i ceni sobie wyszukane wzornictwo.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (24)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.