Dwa nowe modele od Lenovo - K5 i K5 Plus!

Gdy Lenovo ogłosiło nowe modele smartfonów, pojawiło się wiele pytań odnośnie ich ceny i specyfikacji. Okazało się, że za niewielkie pieniądze będzie można kupić telefon z bardzo przyzwoitymi parametrami. Zapraszamy do przeczytania krótkiego artykułu o specyfikacji Vibe 5K oraz Vibe 5K Plus!


Oba urządzenia zarówno z wyglądu jak i parametrów wyglądają bardzo podobnie. Różnice jednak tkwią w szczegółach. Przykładem może być rodzaj procesora czy model zamontowanych głośników. Jednakże nie ma przepaści między tymi modelami Lenovo, co nawet sugeruje sama wartość urządzeń: odpowiednio 129 i 149 dolarów. Oczywiście choć cena wskazuje raczej na produkty z niskiej półki, to już sama specyfika smartfonów jest o wiele wyższej klasy. Sprawdźmy zatem, co takiego ciekawego ma w sobie tańszy model i jaka odrębność jest pomiędzy nim a droższym K5 Plus.
 
Zdjęcie: pclab.pl

Specyfikacja Lenovo Vibe 5K:

  • wymiary: 142,00 x 71,00 x 8,20 mm,
  • 5-calowy wyświetlacz 720 x 1280 px,
  • 2 GB RAM,
  • 16GB pamięci z możliwością rozszerzenia kartą microSD 32GB,
  • system operacyjny Android 5.1 Lollipop,
  • ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 415 1,4 GHz,
  • aparat 13 Mpix i 5 Mpix,
  • bateria 2750 mAh,
  • 2 x SIM.

O Lenovo K5 Plus możemy zrobić praktycznie taką samą tabelkę wymieniając w niej dosłownie dwie rzeczy i dodając jedną. Mianowicie ta wersja smartfona ma 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 616 1,5 GHz oraz rozdzielczość ekranu 1080 x 1920 px. Dodatkowymi elementami różniącym oba telefony są wcześniej wspomniane głośniczki. Vibe 5K Plus ma je z wsparciem Dolby Atmos.


Zdjęcie: pcmag.com oraz lenovo.com

Jeśli zatem ktoś szuka niedrogiego smartfona o solidnej obudowie i nieprzeciętnych parametrach to nowe modele Lenovo spełnią wszystkie oczekiwania. Pozytywną cechą urządzeń, prócz ceny i technologii, jest wygląd. Można ze spokojem powiedzieć, że wzornictwo telefonów nawiązuje delikatnie do klasy premium. Zresztą, same parametry K5 i K5 Plus mogłyby być klasyfikowane do urządzeń z wyższej półki.
Na koniec jeszcze chcieliśmy dodać, że mamy już dedykowane etui - zarówno na Lenovo Vibe K5, jak i na Lenovo Vine K5 Plus! Warto od samego początku dbać o smartfon by na dłużej wyglądał jak nowy.

Zdjęcie z okładki: gsmonline.pl

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (15)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.