E- rower prosto od Forda

Ford jest znany raczej jako producent samochodów i ikona amerykańskiej motoryzacji. Jednak nie oznacza to, że przedsiębiorstwo zamierza ograniczać się tylko do tej formy działalności. Niedawno bowiem zaproponowano coś dla fanów jednośladów.
Wprawdzie rowery elektryczne nie są na rynku żadną nowością – tego typu konstrukcje funkcjonują już od wielu lat – jednak Ford wprowadza kilka ciekawych innowacji, które mogą odmienić przyszłość komunikacji miejskiej.
Rower elektryczny Forda może funkcjonować w oparciu o napęd kinetyczny – połączenie pracy mięśni z napędem elektrycznym. Intensywność wsparcia cyklisty napędem zmienia się w zależności od potrzeb. Jeżeli próbujemy dostać się na szczyt wzniesienia, silnik elektryczny będzie nas silniej wspomagał, jeśli zaś zjeżdżamy w dół, wyłączy się. Dodatkowo możemy zdać się tylko na prace silnika elektrycznego. Maksymalna prędkość to 25 kilometrów na godzinę. Na jednym ładowaniu możemy przejechać nawet do 85 kilometrów. Do poruszania się po mieście w zupełności wystarczy.

e-rower
fot. Twitter.com/rushlane

To, co sprawia, że rower Forda jest niezwykły, to masa interesujących elektronicznych gadżetów. W okolicach tylnego koła zamontowano specjalny sensor, który wykrywa inne pojazdy wyprzedzające rowerzystę. Wówczas delikatne drgania kierownicy informują o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności. Dodatkowo, rower jest zintegrowany z aplikacją Transit Connect. Monitoruje ona na bieżąco ruch uliczny w rejonie, a także warunki pogodowe. Dzięki temu jest w stanie wyznaczyć optymalną trasę dojazdu do celu podróży. Na bieżąco ją koryguje i pozwala uniknąć największych korków. O potrzebie skrętu w prawo, czy w lewo, nawigacja poinformuje nas poprzez... drganie kierownicy w miejscu, gdzie trzymamy dłoń!

e-rower
fot. Twitter.com/rushlane

Jak widać, rower zapowiada się rewelacyjnie, szczególnie dla osób, które muszę szybko i sprawnie poruszać się po mieście. Jednoślad wyposażony jest w silnik elektryczny, który nie produkuje zanieczyszczeń, jest więc bardziej przyjazny dla środowiska niż popularne skutery i motocykle. Dodatkowy atut to możliwość złożenia roweru. W mgnieniu oka możemy spakować go do samochodu i równie szybko przygotować do jazdy. Pozostaje tylko czekać na oficjalną premierę!

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.