Etui na telefon jako najlepsza ochrona przed uszkodzeniem

Choć dbamy o nasze smartfony, czasem zdarzają się nieprzyjemne wypadki – a to aparat nam upadnie, niechcący uderzymy o jakąś powierzchnię, mając urządzenie w kieszeni, a niekiedy po prostu położymy na telefonie coś ciężkiego. Choć producenci robią, co mogą, by zapewnić nam bardziej trwałe, bardziej odporne na uszkodzenia ekrany, to jednak nierzadko zdarzają się wypadki na tyle poważne, że nasz ukochany gadżet ulega uszkodzeniu. Jest to doświadczenie szczególnie bolesne w przypadku, gdy mamy do czynienia z nowiutkim sprzętem, którym jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć. Dlatego warto od samego początku zadbać o odpowiednią ochronę smartfona.

Jedną z najpopularniejszych metod jest używanie etui oraz wzmocnienie ekranu specjalną folią lub szkłem. Metody te są proste, każdy bowiem bez problemów jest w stanie umieścić swój aparat w etui, czy nakleić folię. Rozwiązania są również tanie – jest to koszt kilkunastu, do kilkudziesięciu złotych – oraz nade wszystko skuteczne – pozwalają ochronić urządzenie przed większością uszkodzeń, przedłużając tym samym jego żywotność.

Griffin Survivor modele

fot. cultofmac.com

W ekstremalnych przypadkach, kiedy chcemy być absolutnie pewni, że nasz gadżet jest w pełni bezpieczny, warto rozważyć zakup wzmocnionego etui. Na przykład obudowa Griffin Survivor gwarantuje bezpieczeństwo smartfona podczas upadku nawet z wysokości 180 cm na płaską, betonową nawierzchnię. Testowany był zarówno przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, jak i Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii – w obu przypadkach został zaopiniowany pozytywnie. Ochrona przed ekstremalnymi uszkodzeniami możliwa jest dzięki zastosowaniu unikatowego połączenia silikonu oraz poliwęglanów. Dzięki włóknom węglowym obudowa jest bardzo odporna na uszkodzenia fizyczne, zaś miękki silikon pozwala redukować drgania, rozpraszając energię kinetyczną.

Griffin Survivor budowa

fot. tankergadgetmalaysia.blogspot.com

Dodatkowo pokrowiec pozwala na ustrzeżenie telefonu przed negatywnymi skutkami działania pyłów i wilgoci. Zatem świetnie się sprawdza na wyposażeniu na przykład inżynierów, budowlańców., czy też amatorów sportu, szczególnie sportów ekstremalnych.

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.70 / 5.0 (24)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.