Etui z power bankiem do iPhone’a - czy warto?

Pomimo wielu rewolucyjnych rozwiązań technologicznych, jakie wprowadziła marka Apple szybko rozładowująca się bateria to wciąż istniejący problem w iPhone’ach. Na szczęście z pomocą przybyli producenci akcesoriów GSM, którzy wprowadzili na rynek zewnętrzne power banki oraz pokrowce ze zintegrowanymi bankami energii. Dziś przyjrzymy się zaletom i wadom tej drugiej opcji.

Zalety etui z power bankiem do iPhone’a

etui z powerbankiem

Plusem etui z power bankiem jest przede wszystkim duża wygoda użytkowania. W związku z tym, że bateria jest połączona z obudową, dodatkowy zapas baterii znajduje się tuż obok telefonu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz power bank będzie zawsze pod ręką.

Ponadto możemy śmiało korzystać z telefonu podczas ładowania, a proces ten nie wymaga dodatkowych kabli czy płyt indukcyjnych. Wysokiej jakości etui z power bankiem ma dużą pojemność (nawet do 2500 mAh) i pozwala znacznie wydłużyć czas pracy smartfona. W przypadku niektórych modeli Apple iPhone, akcesorium jest w stanie naładować urządzenie do pełna.

etui z power bankiem diody LED

Kolejnym plusem etui z power bankiem jest także sama funkcja ochronna. Akcesorium świetnie zabezpiecza urządzenie przed zarysowaniami, otarciami i zabrudzeniami. Ponadto amortyzuje upadki telefonu.

Wady etui z power bankiem

etui z power bankiem grubość

Dla niektórych użytkowników sporym minusem jest wygląd akcesorium. Etui z power bankiem optycznie powiększa smartfona. Pod wpływem gadżetu nieznacznie zwiększa się również waga iPhone’a, co dla bardziej wrażliwych osób może być uciążliwe.

W przeciwieństwie do zewnętrznych power banków, bank energii zintegrowany z etui dopasowany jest do jednego, konkretnego modelu urządzenia. Za pomocą akcesorium nie naładujemy więc żadnego innego telefonu.

Ponadto zewnętrzne power banki oferują większą pojemność (nawet do 20 000 mAh), niż etui z power bankiem.

Pokrowiec z power bankiem - czy warto?

etui z power bankiem do iPhone'a

Etui z power bankiem to doskonały wybór dla osób, które chciałyby wydłużyć czas pracy swojego telefonu, ale nie chcą nosić ze sobą dodatkowego sprzętu w postaci ładowarek czy zewnętrznych banków energii. Jest to również doskonała propozycja dla użytkowników iPhone’ów, którym nie przeszkadzają większe gabaryty urządzeń. Futerał z power bankiem to idealny pomysł na prezent i gadżet, który świetnie sprawdzi się w podróży.

pojemne power banki sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 4.20 / 5.0 (10)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.