Fajne i darmowe tapety na telefon – 20 wzorów do pobrania!

Każdy smartfon ma jakąś tapetę. Część osób preferuje proste i minimalistyczne tapety, a inni wybierają na nie zdjęcia lub bardziej skomplikowane grafiki. Jedno jest pewne – tapety na telefon mają duże znaczenie dla użytkownika smartfona. Mogą na przykład poprawiać humor, motywować do działania lub przywoływać dobre wspomnienia. Warto zatem zadbać o dopasowanie idealnego dla siebie obrazka.

Darmowe tapety na telefon – pobierz nasze propozycje!

Większość smartfonów ma wgrany fabrycznie zestaw bezpłatnych tapet od producenta. Warto przejrzeć je w pierwszej kolejności, ponieważ nierzadko zawierają atrakcyjne propozycje trafiające w zróżnicowane upodobania estetyczne. Atutem takich tapet jest również dopasowanie do możliwości danego smartfona – zwykle to grafiki, które najkorzystniej prezentują się na jego wyświetlaczu. Po jakimś czasie jednak takie tapety mogą Ci się znudzić. Wtedy warto zabrać się za przeszukiwanie internetu w celu znalezienia nowych obrazków. Wiele grafik wymaga ponoszenia opłat i nie każdy chce to robić. Na szczęście istnieje dużo miejsc w sieci udostępniających darmowe grafiki oraz fotografie, które możesz ustawić na tapetę w swoim telefonie. Na ogół to społecznościowe platformy, które gromadzą dzieła różnych twórców i udostępniają je na zasadach dozwolonego użytku prywatnego. Oznacza to, że wybrane grafiki można przykładowo właśnie ustawić na tapetę, ale niedozwolone jest używanie ich w celach reklamowych. Darmowe tapety na telefon znajdziesz również na stronie etuow niniejszym artykule udostępniamy dla Ciebie 20 wyjątkowych wzorów, które możesz pobrać na swój smartfon! Dotyczą one najpopularniejszych kategorii tapet, które chętnie wybierają użytkownicy telefonów. To między innymi:

• geometryczne, graficzne abstrakcje,

• zdjęcia krajobrazów i architektury,

• inspirujące napisy,

• świąteczne obrazki,

• fotografie zwierzaków

Podsumowując – każdy znajdzie coś dla siebie!

Efektowne tapety na telefon 3D

tapeta na telefon 3d Todd Trapani

1. Tapeta na telefon 3D (Todd Trapani, Pexels)

tapeta na telefon 3d Tomás-Monteiro

2. Tapeta na telefon 3D (Tomás Monteiro, Pexels)

tapeta na telefon 3d Laura Tancredi

3. Tapeta na telefon 3d (Laura Tancredi, Pexels)

tapeta na telefon 3d AdrienOlichon

4. Tapeta na telefon 3d (Adrien Olichon, Pexels)

Właściciele smartfonów z wyświetlaczami Full HD+ chętnie wybierają tapety na telefon 3D, które umożliwiają jak najlepsze zaprezentowanie możliwości swojego ekranu. To zwykle wielokolorowe grafiki, które przedstawiają abstrakcyjne obrazy dające efekt trójwymiarowości. W niektórych przypadkach tapety na telefon mogą gwarantować wręcz hipnotyzujące wrażenie. Szczególnie efektownie prezentują się geometryczne bryły, elementy nowoczesnej architektury i wektorowe kompozycje o spiralnych kształtach. Tapety na telefon 3D to często również macro fotografie – zbliżenia między innymi na krople wody, drobinki brokatu albo liście i płatki roślin. Na ogół takie tapety na telefon charakteryzują się wysokim kontrastem i bogatą kolorystyką, które tworzą w nich charakterystyczny efekt głębi. Zawierają zatem zarówno bardzo jasne, jak i bardzo ciemne, przenikające się ze sobą elementy. Nie są jednak krzykliwe – wręcz przeciwnie, można przypisać im efekt uspokajający zmysły. Tego rodzaju tapety na telefon idealnie wpasowują się w upodobania estetyczne minimalistów, miłośników sztuki nowoczesnej i surowej architektury. Charakteryzują się ponadczasowym pięknem i elegancją.

Fajne tapety na telefon z krajobrazami i budynkami

fajna tapeta na telefon Eberhard Grossgasteiger

5. Tapeta na telefon z krajobrazem (Eberhard Grossgasteiger, Pexels)

fajna tapeta na telefon z krajobrazem Efrain Alonso

6. Piękna tapeta na telefon z krajobrazem (Efrain Alonso, Pexels)

fajna tapeta na telefon Arthur Brognoli

7. Tapeta na telefon z krajobrazem zurbanizowanym (Arthur Brognoli, Pexels)

fajna tapeta na telefon Oleg Magni

8. Tapeta na telefon zdjęcie Koloseum (Oleg Magni, Pexels)

Chociaż każdy użytkownik telefonu ma własne preferencje estetyczne, pewne propozycje tapet na telefon mogą przypaść do gustu niemal każdemu. Tak też jest z krajobrazami: zarówno dzikimi, jak i zurbanizowanymi, które często znajdują się w podstawowych pakietach tapet dla smartfonów. W takim razie można zadać sobie pytanie, co jest takiego wyjątkowego w krajobrazach? Chyba wszyscy znamy odpowiedź. W codziennej gonitwie pracy i obowiązków niemal każdemu zdarza się fantazjować o urlopie i związanym z nim wyjazdem. W takich sytuacjach humor mogą poprawiać tapety na telefon przedstawiające rozmaite krajobrazy pięknych miejsc na Ziemi. Jest jeszcze tyle lokalizacji, do których możesz się udać! Część właścicieli telefonów ustawia na tapetę zdjęcia z minionych wakacji, zatapiając się w nostalgii. Czemu jednak nie nastrajać się optymistycznie na kolejny wyjazd, wybierając na tapetę krajobraz z miejsca, które planuje się odwiedzić w bliższej lub dalszej przyszłości? Górskie szczyty lub wybrzeże z piaszczystą plażą i klifami sprawdzą się do tego idealnie! A może wolisz tętniące życiem miasto lub kultowe zabytki? Takie tapety również stanowią świetny pomysł dla miłośników podróży.

Słodkie tapety na telefon ze zwierzakami

słodka tapeta na telefon Helena Lopes

9. Zabawna tapeta na telefon z psem (Oleg Magni, Pexels)

słodka tapeta na telefon z kotem Arina Krasnikova

10. Słodka tapeta na telefon z kotem (Arina Krasnikova, Pexels)

słodka tapeta na telefon ze szczeniakiem

11. Słodka tapeta na telefon ze szczeniakiem (Helena Lopes, Pexels)

słodka tapeta na telefon z kotem Mark Smith

12. Tapeta na telefon z kotem (Mark Smith, Pexels)

Urocza tapeta na telefon to częsty wybór miłośników słodkości i... zwierzaków. Rozczulające zdjęcie piesków albo kotków potrafi podnieść poziom cukru we krwi niemal tak samo, jak zjedzenie obficie lukrowanego pączka. Efekt ten można osiągnąć, szczególnie jeśli na tapetę wybierze się szczeniaki albo kocięta – ich wielkie, błyszczące oczy sprawiają, że miękną kolana nawet najbardziej poważnym personom. Jeżeli nie masz jeszcze własnego pupila, którego zdjęcie możesz ustawić na tapetę w swoim telefonie, możesz zaserwować sobie taki rozczulający widok, wybierając fotografię innego zwierzaka. Zdjęcia czworonogów to wyjątkowo szeroka kategoria tapet na telefon. Gustują w niej zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Słodkie tapety na telefon mogą wiele powiedzieć o właścicielach smartfonów, na przykład to, czy wolą oni koty, czy psy.

Tapety na telefon ze zwierzakami nierzadko mogą być również zabawne – wystarczy, że na zdjęciu uchwycono naburmuszoną minę kota lub psa w biegu, który właśnie łapie rzuconą piłkę w zęby. Wystarczy, że zerkniesz na ekran smartfona, by sprawdzić, która godzina, a na Twojej twarzy automatycznie pojawi się szczery uśmiech! Oczywiście słodkie tapety na telefon nie kończą się na kotach i psach. Równie urocze potrafią być inne zwierzaki, na przykład świnki, króliki, pisklęta czy lwiątka. Oprócz zdjęć uroczych zwierzaków, słodkie tapety na telefon to również rozmaite grafiki – mogą one przedstawiać rysunkowe zwierzęta, serduszka czy muffinki. Przekrój tego rodzaju grafik jest niemal nieskończony.

Tapety na telefon z napisem

tapeta na telefon z napisem Vie Studio

13. Tapeta na telefon z napisem (Vie Studio, Pexels)

Tapeta na telefon z napisem (Olya Kobruseva, Pexels)

14. Tapeta na telefon z napisem (Olya Kobruseva, Pexels)

tapeta na telefon z napisem Ivan Bertolazzi

15. Tapeta na telefon z neonowym napisem (Ivan Bertolazzi, Pexels)

tapeta na telefon z napisem Anna Tarazevich

16. Tapeta na telefon z napisem na kafelkach Scrabble (Anna Tarazevich, Pexels)

Podobno obraz może wyrażać więcej niż słowa, jednak wśród użytkowników smartfonów nie brakuje osób, dla których tapeta na telefon z napisem stanowi najczęstszy wybór. Odpowiednio dobrana sentencja może stanowić każdego dnia potężną dawkę motywacji – przypomina o tym, co jest w życiu ważne w najmniej spodziewanych chwilach. Na pewno bardzo często zerkasz na ekran swojego telefonu. Ustawiając na tapetę inspirujący Cię napis, możesz utrwalić jego treść w swojej podświadomości. Czasem mogą być to bardzo proste słowa, na przykład „worry less, live more”, ale trzeba przyznać, że ich przekaz jest bardzo głęboki i każdy może interpretować je na własny sposób. Dlaczego jeszcze warto rozważyć wybór tapety z napisem?

Inspirujące cytaty mogą zachęcić Cię nie tylko do zaprzestania zamartwiania się, ale również do częstszego podejmowania wyzwań i wychodzenia ze swojej strefy komfortu. To dodatkowa motywacja do pozytywnych zmian we własnym życiu, a także cenne przypomnienie o własnych postanowieniach w chwilach, gdy się o nich zapomniało. Dzięki odpowiednio dobranej tapecie łatwiej utrwalisz nowe nawyki, na przykład dotyczące zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej czy ekologii w swoim życiu. To, że treść napisu jest najważniejsza, nie oznacza wcale, że musisz wybrać jego najprostszą formę. Tekst może zostać przedstawiony w ciekawy i oryginalny sposób.

A może skusisz się na tapetę na telefon z napisem neonowym?

W ostatnich latach neony to wyjątkowo modny element wystroju wnętrz. Efektownie prezentują się także na tapetach telefonów, przedstawiając różne napisy w nowoczesnej, a zarazem artystycznej stylistyce. Tapeta z neonowym napisem świetnie wygląda na ekranach OLED i AMOLED, które mają wyjątkowo głęboką czerń. Tapety na telefon z napisem neonowym mogą mieć różnorodną kolorystykę. Często spotykane neony to przede wszystkim te czerwone, granatowe, białe, żółte czy zielone.

Kolejną możliwością jest wybór tapety z napisem na kafelkach Scrabble. Miłośnicy planszówek, a w szczególności popularnej gry słowotwórczej Scrabble mogą docenić tapetę na telefon z napisem ułożonym na charakterystycznych, prostokątnych kafelkach. Taka tapeta na smartfon od razu pobudza wyobraźnię, ponieważ zastosowane w niej literki mogą mieć różne kombinacje. To z całą pewnością ciekawa forma do przedstawienia jakiegokolwiek napisu.

Miłośnicy kaligrafii mogą również wybrać tapetę z odręcznym napisem. Kaligrafia to piękna sztuka, która coraz rzadziej gości w otaczającej nas przestrzeni. Nie piszemy już listów, a notatki robimy rzadko i w pośpiechu. Takie czynności niemal całkowicie wyparł tekst elektroniczny. Nic zatem dziwnego, że wiele osób docenia odręczny charakter pisma na różnego rodzaju elementach dekoracyjnych, także na tapetach w telefonie. Szczególnie efektownie prezentują się kaligrafowane, inspirujące cytaty na kartkach lub w notatnikach uchwycone z lotu ptaka. W ich otoczeniu mogą znajdować się inne, estetyczne przedmioty, na przykład świeczki, sukulenty czy suszone kwiaty.

Tapety na telefon świąteczne

świąteczna tapeta na telefon Karolina Grabowska

17. Świąteczna tapeta na telefon na Boże Narodzenie (Karolina Grabowska, Pexels)

Świąteczna tapeta na telefon na Wielkanoc alleksana

18. Świąteczna tapeta na telefon na Wielkanoc (alleksana, Pexels)

Świąteczna tapeta na telefon Nati

19. Świąteczna tapeta na telefon (Nati, Pexels)

Świąteczna tapeta na telefon na Wielkanoc Helena Lopes

20. Wielkanocna tapeta na telefon na (Helena Lopes, Pexels)

Jest kilka okoliczności w roku, które pragniemy celebrować w wyjątkowy sposób. Na ich liście z całą pewnością znajdują się święta, w których większość osób może zaznać upragnionego wypoczynku i spotkać się ze swoimi bliskimi. Święta mają niepowtarzalny klimat między innymi ze względu na wizualne zmiany w otoczeniu, które im towarzyszą. Skoro na święta przystrajasz wnętrze swojego domu, dlaczego nie zadbać także o świąteczny klimat we własnym smartfonie? Idealnie sprawdzą się w tym celu tapety na telefon świąteczne, które od razu wprowadzą Cię w błogi, rodzinny nastrój. Natychmiast nabierzesz szczerej ochoty do śpiewania kolęd, planowania prezentów lub też zasiania rzeżuchy w doniczce na swoim parapecie!

Świąteczne tapety na telefon – najpopularniejsza tematyka

Najpopularniejsze tapety na telefon świąteczne na Boże Narodzenie to oczywiście te ze Świętym Mikołajem w charakterystycznym, biało-czerwonym stroju, a także grafiki z choinką, bombkami i prezentami. W tle może prószyć śnieg, nie zabraknie także miejsca na renifery. Miłośnicy słodkości mogą natomiast wybrać na tapetę w telefonie lukrowane pierniczki, babeczki czy lizaki w kształcie biało-czerwonych laseczek. Z kolei w okresie wielkanocnym królują żółte kurczaczki, białe zające i kolorowo zdobione pisanki. W tym czasie dobry pomysł na tapetę w telefonie stanowią także wiosenne kwiaty: przebiśniegi, krokusy, pierwiosnki czy tulipany. Osobom, które lubią dopasowywać tapetę w swoim smartfonie do takich okoliczności, wymienione wyżej wzory z pewnością przypadną do gustu. Prawda, że miło? Możesz robić tak znacznie częściej, ustawiając tematyczne tapety w telefonie na przykład na:

• wakacje,

• urodziny,

• Halloween,

• Święto Niepodległości,

• czy sylwestra.

Ruchome tapety na telefon – skąd pobrać?

Masz smartfon z mocnym procesorem, pojemną baterią i sporą pamięcią RAM? W takim razie należysz do grona szczęśliwców, którzy mogą pobrać na swój smartfon ruchome tapety! W ich przypadku efekt trójwymiarowości nabiera niemal dosłownego znaczenia. Subtelnie poruszające się grafiki gwarantują pożądane wrażenia wizualne, a Twój smartfon może w pełnej krasie zaprezentować swoje możliwości graficzne i obliczeniowe. Szczególnie popularne motywy wśród ruchomych tapet to między innymi efekt płynącej wody, unoszącego się dymu czy lotu w przestrzeni kosmicznej. Pamiętaj jednak, żeby pobierać tego rodzaju tapety z zaufanego źródła. Najlepiej wykorzystać w tym celu oficjalne sklepy z aplikacjami, na przykład:

• Google Play,

• App Store,

• Windows Mobile,

• Amazon App Store,

• czy Huawei Mobile Services.

Dopasuj tapetę na telefon do własnych preferencji

Po co pozostawiać na tapecie standardową grafikę, która nic o Tobie nie mówi, skoro możesz wybrać tapetę nawiązującą do Twoich zainteresowań albo światopoglądu? Wbrew pozorom taka tapeta może pozostawiać Twój ekran równie czytelny co zupełnie gładkie tło. Zależy to nie tylko od ustawionej na tapetę grafiki, ale również od przemyślanego rozmieszczenia ikonek i widgetów na wyświetlaczu smartfona. Nie ograniczaj się zatem w motywach tapet. Wybierz taki obrazek, który koresponduje z Twoją osobowością, wyznawanymi przez Ciebie ideami, preferowaną estetyką czy poczuciem humoru. Możesz mieć również odmienne upodobania co do sposobu wyświetlania tapety. Większość nowoczesnych smartfonów oferuje minimum dwa: stateczny i przewijany. W pierwszym tapeta na każdym ekranie jest prezentowana w pełnej krasie i wygląda tak samo. Natomiast w drugim jest powiększona i przewija się razem z przesuwanym wyświetlaczem. Ponadto możesz zadecydować także o tym, czy ta sama tapeta ma znaleźć się na ekranie głównym i ekranie blokady telefonu, czy też wolisz wyświetlać na nich dwie różne grafiki.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tapetę na telefon?

Wiesz już, jaki wzór tapety na smartfon Cię interesuje i jak chcesz wyświetlać go na ekranie telefonu? W takim razie w trakcie doboru odpowiedniej grafiki weź pod uwagę jeszcze kilka kwestii, by móc cieszyć się jak najbardziej estetycznym efektem. Te aspekty to przede wszystkim:

• Proporcje tapety – Twój telefon ma wyświetlacz panoramiczny, co oznacza, że wybierane do niego tapety powinny mieć zbliżone proporcje. Jeżeli zainteresuje Cię kwadratowa grafika, smartfon będzie musiał ją przyciąć, co może całkowicie popsuć pożądany przez Ciebie efekt wizualny. Podobnie zbyt szeroka grafika zostanie ucięta i przybliżona – w ten niepożądany sposób zostają uwidocznione piksele grafiki.

• Jakość tapety na telefon – jeżeli Twój smartfon ma duży wyświetlacz o dobrej rozdzielczości i chcesz doceniać jakość swojej tapety, wybierz grafikę o odpowiednim rozmiarze. Najlepiej, jeśli ma ona rozdzielczość kompatybilną z rozdzielczością ekranu w telefonie, na przykład 1080 x 2400 piksele (Full HD+) lub 720 x 1600 piksele (HD+). Tapeta o zbyt niskiej rozdzielczości może być nieestetycznie rozciągnięta i rozmyta.

• Jasność grafiki – dodatkowo możesz zwrócić uwagę na jasność i temperaturę barw grafiki. Tapety na telefon, w których dominuje biel, mogą razić w oczy, szczególnie gdy używasz smartfona o późnej porze. Z kolei zbyt ciemne tapety na telefon są mało widoczne w słoneczny dzień.

• Kolory dominujące w tapecie – podobnie jak ściany we wnętrzach, tak samo tapety na telefon o ciepłych kolorach nastrajają optymistycznie, natomiast grafiki o zimnej palecie barw w dłuższej mierze mogą okazać się przygnębiające. Lepiej prezentują się również wtedy, gdy korzystasz z aplikacji chroniących wzrok typu f.lux.

Jak ustawić tapetę na telefon?

Kiedy znajdziesz już tę jedną, idealną tapetę na telefon, musisz jeszcze wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo ustawić ją na wyświetlaczu swojego smartfona. W pierwszej kolejności wymaga to pobrania tapety na telefon. W tym celu przytrzymaj palec na grafice i wybierz opcję pobierz. Obrazek zapisze się w galerii Twojego smartfona w folderze o tytule „Pobrane”. Odszukaj go, a następnie:

1. Stuknij ikonkę ustawień obrazka, na przykład trzy pionowe kropki.

2. Wybierz opcję „Ustaw jako”.

3. Spośród wyświetlonych możliwości wybierz opcję „Tapeta”.

4. Dostosuj usytuowanie grafiki na ekranie, przesuwając palcami. W niektórych smartfonach możesz dodać efekt rozmycia obrazu na brzegach.

5. Zdecyduj o tym, czy chcesz wyświetlać tapetę centralnie, czy ma ona przewijać się podczas scrollowania telefonu.

6. Zatwierdź, stukając ptaszek w rogu ekranu.

7. Wybierz miejsce wyświetlania tapety: ekran główny, ekran blokady lub oba ekrany.

8. Gotowe! Twoja tapeta w telefonie została zmieniona na nową.

Ustawianie tapety w telefonie z poziomu ustawień smartfona

Alternatywny sposób ustawienia tapety na telefon dotyczy wejścia w ustawienia smartfona. Korzystając z niego, łatwiej znajdziesz fabrycznie zainstalowane tapety w swoim telefonie. Możesz także zmienić motyw smartfona, design ikonek, podpis na ekranie blokady lub interesujące Cię widgety. W tym celu:

1. Otwórz ustawienia telefonu.

2. Wybierz z listy kategorię „Ekran główny i tapeta”.

3. Stuknij kafelek z tapetą.

4. Z wyświetlonej galerii tapet wybierz interesującą Cię grafikę.

5. Analogicznie do powyższej instrukcji dopasuj tapetę do ekranu i wybierz sposób jej wyświetlania.

6. Zatwierdź, stukając ptaszek w rogu ekranu.

etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.