Gadżety do telefonu – zobacz, które musisz mieć!

Chociaż smartfon to wielofunkcyjne urządzenie, które zastępuje dużo innych akcesoriów, istnieją takie gadżety do telefonu, które jeszcze bardziej mogą zwiększyć jego użyteczność. Wiele z nich nie tylko podnosi komfort użytkowania telefonu, ale w znacznym stopniu ułatwia również codzienne życie. Warto zainwestować w pozornie drobne gadżety, które wymieniamy w poniższej liście.

Praktyczne gadżety do telefonu – obowiązkowe TOP5

1. Gadżety do telefonu – zobacz, które musisz mieć!

1. Jest takie akcesorium, bez którego Twój smartfon po prostu nie będzie działać, czyli ładowarka. Wybierając konkretną ładowarkę, dopasuj ją do baterii swojego smartfona. Jeśli telefon obsługuje szybkie ładowanie, wybierz ładowarkę o właściwej mocy – dzięki temu odnawianie energii upływa szybciej.

2. Bezpieczeństwo smartfona to podstawa, dlatego etui na telefon stanowi obowiązkowy gadżet. Dopasowana ochronka zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki czemu telefon nie niszczeje w miarę użytkowania.

3. W kwestii bezpieczeństwa swojego telefonu duże znaczenia ma także ochrona ekranu, który stanowi najważniejszy element każdego smartfona. Do Twojego wyboru pozostają szkła hartowane lub folie ochronne na wyświetlacz.

4. Telefon towarzyszy Ci każdego dnia – używasz go w domu, pracy, środkach komunikacji i podczas spotkań ze znajomymi. Weź pod uwagę, z jak wieloma zanieczyszczeniami ma do czynienia to urządzenie. Warto zainwestować w akcesoria czyszczące, na przykład zestaw ściereczek do ekranu.

5. Obsługa ekranu dotykowego smartfona zimą to prawdziwe wyzwanie! Jeśli nie chcesz, żeby co roku marzły Ci ręce podczas pisania wiadomości czy odbierania połączeń, miej w szafie ciepłe rękawiczki umożliwiające obsługę wyświetlacza w swoim telefonie.

Niezbędne gadżety do telefonu dla zmotoryzowanych

Niektóre gadżety do telefonu powstają dla konkretnych grup użytkowników smartfonów. Nie inaczej jest w przypadku kierowców, którzy na co dzień korzystają z telefonu w samochodzie.

1. Rozmowa przez telefon trzymany w ręce w trakcie prowadzenia pojazdu jest nie tylko nielegalna, ale przede wszystkim niebezpieczna. Z tego powodu warto wybrać zestaw głośnomówiący, który pozwala na bezpieczne odbieranie połączeń i rozmawianie podczas jazdy autem.

2. Lubisz słuchać swojej ulubionej muzyki z platform streamingowych, a może długie godziny w aucie umilają Ci ulubione audiobooki i podcasty? W takim razie zainwestuj w transmiter FM i Bluteooth, żeby skonfigurować swój telefon z radio samochodowym.

3. W trakcie długiej trasy samochodem bateria Twojego telefonu może ulec wyczerpaniu – szczególnie jeśli korzystasz z nawigacji w smartfonie. Ten problem ominie Cię jednak, jeśli w aucie znajdzie się ładowarka samochodowa. Prosty gadżet możesz zainstalować w gnieździe zapalniczki.

Gadżety do telefonu na imprezę

2. Gadżety do telefonu – zobacz, które musisz mieć!

Smartfony to cenne urządzenia w trakcie imprez. Mogą służyć do odtwarzania muzyki, robienia pamiątkowych zdjęć lub prowadzenia różnych gier towarzyskich. Do takich czynności warto mieć jeszcze kilka gadżetów:

1. Nieważne, czy wybierasz się na domówkę do przyjaciół, czy też na imprezę pod chmurką – warto zabrać ze sobą głośnik Bluetooth. Nie potrzebujesz dostępu do gniazdka elektrycznego, żeby odtwarzać ulubione playlisty muzyczne ze swojego smartfona na głośnikach o fantastycznym brzmieniu.

2. Do szybkiego i spontanicznego zdjęcia grupowego, a także w trakcie nagrywania filmików z imprez przydać może się selfistick do telefonu. Ten gadżet zapewnia szerszy kąt widzenia, dzięki czemu można zmieścić w kadrze znacznie więcej osób.

3. Intensywnie eksploatowany podczas imprezy telefon szybko traci energię w baterii. Jeżeli spotkanie odbywa się na świeżym powietrzu, może być problem z naładowaniem smartfona. W takich sytuacjach warto mieć przy sobie powerbank, który rozwiązuje problem wyczerpanej baterii, a ponadto nie wymaga trzymania telefonu w jednym miejscu.

Ciekawe gadżety do telefonu na prezent

Wiele gadżetów do telefonu stanowi świetny pomysł na prezent. Drobny upominek można sprawić na przykład przyjacielowi, mamie, bratu czy żonie. Gadżety do telefonu na prezent świetnie sprawdzają się także w środowisku pracy, na przykład gdy organizowane są Mikołajki dla pracowników. Polecamy w szczególności akcesoria takie jak:

1. Słuchawki – do wyboru pozostają różne modele: bezprzewodowe, Bluetooth, douszne i nauszne. Słuchawki ze wbudowanym mikrofonem pozwalają na prowadzenie rozmów głosowych bez konieczności trzymania telefonu w dłoni.

2. Lampki LED – dla osób, które lubią robić sobie selfie lub nagrywają vlogi telefonem, lampka LED może stanowić wyjątkowo użyteczne akcesorium. Zapewnia pożądane warunki oświetleniowe niezależnie od pory dnia i miejsca, w jakim znajduje się użytkownik smartfona.

3. Uchwyty na telefon – wiele godzin spędzanych ze smartfonem w dłoni ma negatywny wpływ na kręgosłup człowieka. Zapobiegają temu profesjonalne uchwyty na telefony ze stabilnymi stojakami. Innego rodzaju praktyczny uchwyt na telefon to ten przyklejany na plecki smartfona, który zawiera kółko do zaczepienia o palec. Dzięki niemu istnieje niższe ryzyko, że telefon wypadnie z ręki.

Akcesoria gsm sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.70 / 5.0 (13)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.