Gadżety, które musisz zabrać na wakacyjną przygodę

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, dlatego warto wiedzieć jakie gadżety okażą się niezbędne w przypadku wyjazdu.

1. Smartfon przystosowany do KAŻDYCH warunków

Telefon obecnie nie służy tylko i wyłącznie do rozmów, wysyłania wiadomości tekstowych, czy robienia zdjęć. Dobry smartfon nie zapewnia też tylko dostępu do rozrywki, muzyki, portali internetowych itp. Obecne telefony to urządzenia wielofunkcyjne, które w trakcie spontanicznych wyjazdów pomogą znaleźć dobrą drogę, ciekawe miejsca, dodatkowo uwiecznią je na zdjęciach, a nawet umożliwią nagrywanie filmów z podróży.

Bez względu czy jesteś osobą aktywną, czy lubisz wylegiwać się na plaży, zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia smartfona. Woda, piasek, małe dzieci, zimne napoje...ryzyko czai się wszędzie, dlatego polecamy wybrać model z certyfikatem IP67/68 lub MIL-STD-810,które znajdziecie na stronie producenta ;)

Przydatne zapewne okaże się również etui wodoodporne, które znajdziecie tutaj.

2. Selfie stick

Czyli po prostu kijek do selfie do hit tego sezonu. Każdy szanujący się gadżeciarz nie wyjedzie w podróż bez niego! Dzięki niemu złapiecie szerszy kadr i zrobicie rewelacyjne wspólne zdjęcia.

3. Przenośny dysk z WiFi

Pamięć telefonu nie jest nieograniczona, dlatego aby uniknąć niespodzianek w postaci braku pamięci, szczególnie kiedy nie bierzemy ze sobą laptopa, warto zainwestować w przenośny dysk z interfejsem WiFi oraz wbudowanym akumulatorem.


4. PowerBank

Przenośny prąd w zasięgu ręki. Bateria smartfonów działając na pełnych obrotach najczęściej nie wytrzyma nawet jednego dnia. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być zakup turboładowarki, która umożliwi w szybkim tempie (za sprawą 2 gniazd USB) doładowanie telefonu nawet do 4 razy.

 

 

5. Głośnik bluetooth

W gronie znajomych czy też solo, muzyka z głośników smartfonów nie sprawdzi się tak jak głośniki bluetooth. Wybór na rynku jest ogromny, tanie, czy drogie, bez względu na cenę warto przyjrzeć się im bliżej.

6. Latarka LED

Wbudowane diody w smartfonach nie zapewnią dobrego oświetlenia 

w środku lasu tak jak w mieście. Dlatego jeśli czeka Cię wyprawa w nieznane i ciemne strony zadbaj

 o podręczną latarkę LED. Z pewnością nie zamoknie w razie deszczu i rozświetli najdalsze zakamarki.

7. Czytnik e-booków

...odporny na wodę oczywiście. Jeśli jesteś molem 
książkowym, zdecydowanie zamiast dodatkowej torby wypełnionej książkami wybierz jeden czytnik e-booków, w którym zmieścisz całą bibliotekę. Zadbasz w ten sposób nie tylko o rozrywkę, ale przede wszystkim o swój wzrok ;) Wiele czytników jest odpornych na wodę, więc w razie wypadu nad jezioro czy deszczu nie musisz się martwić o żywotność swojego e-booka.

8. Ładowarka baterii

Przydaje się zawsze, gdy nabierzemy za dużo gadżetów zasilanych bateriami. Wtedy zamiast całego worka baterii wystarczy skorzystać z akumulatorka, który można podłączyć do gniazdka lub do zapalniczki samochodowej.

9. Grill

Przenośny grill to niezbędnik w przypadku wakacyjnego wyjazdu. Grillowane mięsko i warzywa w towarzystwie znajomych może umilić jedynie muzyka wydobywająca się z głośników bluetooth -> patrz pkt.5

10. Kryty hamak

Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku pobytu w miejscu o nierównej powierzchni. Wygodne „łóżko” gwarantuje dobry sen, a to klucz do udanego pobytu za miastem ;)


Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.30 / 5.0 (20)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.