Gdzie jest schowek w telefonie?

Schowek jest składnikiem pamięci RAM i przydatnym narzędziem, z którego korzystamy niemal na co dzień. Umożliwia zapisywanie tekstu i danych w pamięci telefonu. Dzięki temu możemy szybko i łatwo skopiować dowolny tekst z przeglądarki lub wiadomości i wkleić go do wybranego pola. Jak odnaleźć schowek w telefonie? Gdzie się znajduje? Podpowiadamy! 

Jak skopiować i wkleić tekst?

Gdzie jest schowek w telefonie? schowek w telefonie

Żeby skopiować i wkleić tekst do wybranego okna nie trzeba tak naprawdę wiedzieć gdzie znajduje się schowek. Wystarczy wykonać kolejno poniższe czynności:

1. kliknąć i przytrzymać tekst na ekranie, by zaznaczyć wybrany fragment,

2. gdy wyświetlą się wskaźniki, przeciągnąć je tak, by zaznaczyć tekst,

3. wybrać opcję “Kopiuj”,

4. stuknąć pole, do którego chcemy wkleić tekst (np. pasek adresu, okno wiadomości),

5. wybrać opcję “Wklej”.

Jak znaleźć schowek w telefonie?

Gdzie jest schowek w telefonie? schowek

Jeśli jednak kogoś ciekawi, jak dotrzeć do schowka, można to zrobić otwierając klawiaturę telefonu. W tym celu wystarczy stuknąć w pole tekstowe. Następnie, na klawiaturze SwiftKey, kliknąć “+” znajdujący się po lewej stronie i wybrać ikonę schowka (notes). Do schowka w SwiftKey można również dotrzeć z poziomu Ustawień. Wystarczy otworzyć kolejno Ustawienia >> System >> Język i wprowadzanie >> Klawiatura SwiftKey >> Pisanie >> Schowek.

Jeśli korzystamy z klawiatury Gboard sprawa również jest prosta. Wystarczy stuknąć w pole tekstowe i od razu wyświetli nam się ikona notesu na klawiaturze. 

Minusem schowka w klawiaturze jest to, że przechowuje treści jedynie przez krótki okres. Na przykład Gboard trzyma w pamięci jedynie pięć ostatnich pozycji, a SwiftKey - tylko jedną. 

Gdzie jest schowek w telefonie? schowek w klawiaturze

Mamy nadzieję, że dzięki naszej instrukcji udało Ci się skopiować i wkleić tekst w nowe pole tekstowe i odnaleźć schowek w telefonie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić klawiaturę w swoim telefonie, przejdź do naszego ostatniego wpisu na blogu (Jak zmienić klawiaturę w telefonie? - Android).

 etui na telefon sprawdź

Tomasz Kubicki
Tomasz Kubicki

Z wykształcenia – programista, z zamiłowania – tester sprzętu elektronicznego. Interesuje się urządzeniami mobilnymi i technologią GSM. Przez wiele lat dzielił się wiedzą i doświadczeniem na łamach topowych branżowych czasopism. Obecnie pełni rolę redaktora w etuo. Uwielbia komiksy, dobrą kawę i jazdę na rowerze.

Ocena: 4.60 / 5.0 (12)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.