Głośniki bluetooth

Bezprzewodowe głośniki bluetooth zawojowały rynek:) już wielu znanych i cenionych producentów oferuje przenośne urządzenia do odtwarzania dźwięku. Także na etuo.pl znajdziecie te akcesoria w różnych rozmiarach i o różnej mocy. Postanowiliśmy przetestować je i w skrócie opisać właściwości poszczególnych modeli.

Głośnik bluetooth ART AS-B01 3W

 głośnik bluetooth 3w

Ten niewielki, poręczny głośnik o mocy 3W to najmniejsze urządzenie tego typu w naszej ofercie. Kompaktowy rozmiar, ciekawa forma walca oraz wysoka jakość aluminium i tworzyw sztucznych. Mimo swej niedużej formy głośnik jest dość ciężki, co eliminuje ryzyko potrącenia czy przewrócenia pod wpływem niewielkiego wstrząsu. Głośniczek bowiem stabilnie trzyma się podłoża. Cztery miękkie nóżki zapobiegają porysowaniu zarówno samego urządzenia, jak i powierzchni na której znajduje się akcesorium.

Proste w obsłudze, wyposażone w niezbędne kable, o przyzwoitej jakości dźwięku. Jak na urządzenie w takiej cenie, głośnik wytwarza przyjemne brzmienie, bez szumów, trzasków czy innych „dodatków”. Wiadomo, iż audiofile wychwycą zapewne pewne nieczystości. Sam dźwięk, ze względu na rozmiary, jest troszkę zminiaturyzowany (nie ma co liczyć na przestrzenne, krystaliczne brzmienie), lecz mimo to całość w odbiorze jest zaskakująco zadowalająca. Co więcej, wbudowany mikrofon pozwala na odbieranie połączeń z telefonu (bluetooth działa bez zarzutu – sparowanie z moim smartfonem nastąpiło szybko i bez zbędnych komplikacji).

Głośnik bezprzewodowy ART AS-B11

 głośnik bluetooth 6w

Głośnik bluetooth ART AS-B11 to największy (pod względem gabarytów) głośnik w naszej ofercie. To co najbardziej przyciąga wzrok, to oczywiście sam design. Cała konstrukcja (oprócz przedniej ścianki pokrytej maskownicą) pokryta jest nacięciami w kształcie prostokątów. Mimo swych rozmiarów model ten jest nadal całkiem wygodny w przenoszeniu i transporcie. Duże przyciski to wygoda obsługi. B11 wyposażony został w solidny akumulator o pojemności 1 200 mAh, co daje wiele godzin słuchania muzyki.

Dźwięk – już stereofoniczny – jest przyjemny w odbiorze. Precyzyjny bas, spokojniejsze brzmienie świetnie sprawdzi się podczas odtwarzania łagodniejszej muzyki. Bluetooth 3.0 pozwala na objęcie zasięgiem przestrzeni 10m. W tym głośniku także znajduje się wbudowany mikrofon, który pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych.

Głośnik bluetooth 10W - Art AS-B10

 głośnik bluetooth 10w

Ostatni z naszej trójki, B10 o mocy 10W to propozycja dla tych, którzy cenią sobie niebanalny wygląd i czysty, przestrzenny dźwięk. Wbudowany akumulator o pojemności 500mAh zapewnia od 5 do 7 godzin pracy. Technologia bezprzewodowego łączenia bluetooth 2.1 + EDR gwarantuje łatwe parowanie z urządzeniami w pobliżu 10 m ( a to za sprawą systemu łatwego parowania NFC). Mobilny głośnik wyposażony został w mikrofon, co ponownie umożliwia odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych. Akcesorium tego typu to doskonałe rozwiązanie dla uzupełnienia „dźwiękowej” mocy przerobowej w smartfonach:) Sprawdzi się podczas niejednej imprezy, gdyż brzmienie jest całkiem zadowalające jak na ten segment cenowy.

 

Mamy nadzieję, że to krótkie podsumowanie pozwoli Wam dokonać właściwego wyboru:)

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.20 / 5.0 (18)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.