Guide stickers i dust remover - do czego służą i jak korzystać?

Kupując szkło hartowane lub folię ochronną na telefon, otrzymujemy w zestawie dodatki o nazwach: guide stickers i dust remover. Co kryje się pod tymi tajemniczymi określeniami i jak używać dołączonych akcesoriów?

Dust remover - co to jest i do czego służy?

Dust removers to określenie chusteczek czyszczących dołączanych do  folii poliwęglanowych i szkieł hartowanych. Służą one do usuwania kurzu i drobinek z ekranu telefonu oraz akcesorium ochronnego,  przed przyklejeniem go do wyświetlacza.

Guide stickers - co to jest?

Guide stickers to naklejki ułatwiające montaż szkła hartowanego lub folii ochronnej do smartfona. Dzięki tego typu dodatkom jesteśmy w stanie przykleić akcesorium z większą precyzją.

Guide stickers - jak korzystać? Instrukcja:

1. Wytrzyj kurz z ekranu i folii lub szkła za pomocą ściereczek dust removers.

2. Przyłóż z jak największą starannością folię ochronną lub szkło hartowane do ekranu smartfona. Przyklej od dołu naklejki montażowe do osłonki oraz obudowy, tak by działały jak zawias.

3. Upewnij się, że osłonka może się dzięki naklejkom otwierać i zamykać i jest idealnie wyrównana do krawędzi urządzenia.

4. “Otwórz” osłonkę i odklej jej wnętrza folię zabezpieczającą, pociągając za sticker na górze akcesorium.

5. “Zamknij” osłonkę i dociśnij ją do ekranu telefonu.

Szczegółową instrukcję montowania akcesoriów ochronnych zamieściliśmy we wpisach: Jak założyć szkło ochronne na ekran telefonu oraz jak założyć folię ochronną na telefon.

folie i szkła na ekran sprawdź

Adam Kowalak
Adam Kowalak

Wielbiciel i zwolennik urządzeń marki Apple. Tester akcesoriów GSM i aplikacji mobilnych. Nim dołączył do redakcji etuo, przez wiele lat doradzał klientom w jednej z największej sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w Polsce. Po godzinach pochłania e-booki, gotuje i gra w szachy.

Ocena: 5.00 / 5.0 (4)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.