Historia i garść informacji na temat marki Coolpad

Korzenie marki Coolpad sięgają 1993 roku – wówczas to w Chinach powstał jej protoplasta. Po solidnej reorganizacji i kilku ważnych zmianach – w tym zmianie nazwy na Coolpad Group – firma stała się jednym z największych producentów smartfonów w Kraju Środka. W 2014 był to czwarty największy wytwórca tego typu sprzętu w Chinach i siódmy na świecie. Obecnie firma postanowiła zwiększyć sprzedaż na rynku europejskim. Choć w Polsce ich urządzenia dostępne są już od jakiegoś czasu, dopiero teraz staje się o nich głośno – wchodzą one bowiem coraz śmielej do oferty rodzimych operatorów.

Coolpad Modena

fot. videotesty.pl

Sztandarowym produktem, który ma podbić polski rynek, ma być Coolpad Modena. Na pierwszy rzut oka urządzenie prezentuje się naprawdę ładnie. 153 × 77,5 × 8,6 mm, a do tego 158 gramów i wygodny ekran o przekątnej 5,5 cala w qHD 960 × 540, sprawiają, że to elegancki, lekki, przyjazny smartfon, nawet trochę nie odstający od swej dużo droższej konkurencji.

Wnętrze urządzenia skrywa cztery rdzenie procesora Qualcomm Snapdragon 41 o takowaniu 1,2 GHz, wspieranego 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Nie jest to najmocniejsze zestawienie, ale w tej półce cenowej to znacznie więcej, niż bardzo dobrze. Większość aplikacji działa bez zarzutu, smartfon radzi sobie całkiem nieźle również z bardziej wymagającymi programami. Na aplikacje, zdjęcia i inne pliki mamy do dyspozycji 8 GB z możliwością rozszerzenia o kartę microSD do 32 GB. Warto też podkreślić, ze telefon obsługuje DualSIM.

Aparat przedni ma 2 Mpix, natomiast główny aż 8 Mpix – z tej półki cenowej to całkiem sporo. Do tego system auto-focus, możliwość nagrywania filmów w jakości 1080 fullHD, a także szereg ciekawych opcji, takich jak możliwość korekty makijażu, robienia zdjęć nocą, czy system wykrywania uśmiechu.

Interesująca jest też technologia wykrywania gestów – możemy bowiem przypisać do określonej aplikacji dany gest, np. rysując na ekranie literę „M” sprawimy, ze natychmiast otworzy nam się aplikacja odpowiadająca za muzykę, zaś litera „E” będzie odpowiadała za przeglądarkę internetową, i tak dalej. Chwila praktyki, a okazuje się, że to rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie ze smartfona.

Coolpad Modena specyfikacja

fot. allegro.pl

Cena rynkowa urządzenia to około 600 złotych. W porównaniu do innych urządzeń w podobnym przedziale – model ten prezentuje się naprawdę przyzwoicie. Jednak czy to pozwoli firmie zdobyć dostateczną grupę klientów, by utrzymać się na polskim rynku? Doświadczenie i status zdobyte na rynku azjatyckim pokazują, że Coolpad to wytrawny gracz, umiejący zdobyć i utrzymać pozycję, nie raz zaskakujący konkurencję. Czyżby rósł kolejny chiński gigant?

etui na Coolpad Modena

Dla użytkowników modelu Coolpad Modena mamy dobrą wiadomość – w naszym sklepie internetowym znaleźć możecie idealnie dopasowane etui właśnie do tego smartfona. Jeśli więc chcecie zabezpieczyć swój telefon przed zniszczeniem, koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą! Pokrowce dostępne są w kategoriach: Fantastic Case, FLEXmat Case, Foto Case, Kabura Stick Book, istnieje także możliwość stworzenia etui z własnym wzorem – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

 

ZDJĘCIE NAGŁÓWKA POCHODZI ZE STRONY YOUTUBE.COM/WATCH?V=CEQBQVISYVE

Paweł Marciniak
Paweł Marciniak

Miłośnik nowych technologii od lat zafascynowany urządzeniami mobilnymi. Zapalony gadżeciarz i tester akcesoriów GSM. Od niedawna – recenzent sprzętu elektronicznego i redaktor. W czasie wolnym majsterkuje i gra na konsoli. Na blogu etuo zajmuje się rozwiązywaniem problemów, z którymi na co dzień borykają się użytkownicy smartfonów.

Ocena: 4.10 / 5.0 (9)
Twoja ocena
Wybierz jedną z powyższych ocen.